תלונה בפייסבוק: הסיפור על הגלידה המוזרה שלא נמסה

כל ילד יוכל להעיד כי גלידה טובה היא אחת מהתענוגות הגדולים שיש לעולם הזה להציע. תעשיית הגלידות היא תעשיה פורחת ומשגשגת, במיוחד בקרב ילדים כשמדי שנה צצות במקרר הגלידות בקיוסקים וברשתות השיווק גלידות חדשות שונות ומשונות, המנסות לרכוש את אהבת הקהל, לעיתים על ידי מיתוג והקשר לדמויות טלויזיה ותכניות ילדים פופולאריות.

הסיפור הבא, הוא ללא ספק אחד ההזויים שנראו ברשת. לפני מספר שבועות, השיקו בגלידות נסטלה שלגון חדש, המוקדש למותג החתולה הכי מפורסמת בעולם, הלו קיטי. יפעת אלקיים, גולשת פייסבוק ישראלית, ביקשה לפנק את ביתה הקטנה בשלגון החדש בשעת צהריים חמה ומנונמנמת. לצערה, ובאופן מפתיע, ביתה לא התלהבה מהטעם של הגלידה החדשה, ויפעת הניחה את השלחון בתוך קערת פלסטיק, ויצאה לשחק עם ביתה בגן השעשועים.

נסטלה הלו קיטי תמונה

הטוויסט המפתיע בעלילה, התרחש כשחזרה יפעת לביתה, וגילתה לתדהמתה ובניגוד מוחלט לדרך הטבע, כי השלגון שהשאירה בקערה לא נמס, ונשאר בדיוק באותו מצב צבירה בו השאירה אותו. גם בבוקר לאחר מכן, קרוב ליממה מאז הושאר השלגון בצלחת, לא נראה שינוי במצב השלגון. יפעת העלתה את תמונות השלגון לפייסבוק ושיתפה אותה על הקיר של גלידות נסטלה, תוך שהיא תוהה מאילו חומרים בדיוק עשויה הגלידה, ומדוע היא לא נמסה.

 נסטלה הלו קיטי

כצפוי, התמונה זכתה במהרה למאות לייקים, שיתופים ותגובות, כאשר קהילת הגולשים כולה מחכה למוצא פיה של חברת נסטלה, ולהסבר המדעי מאחורי התופעה המוזרה. חלק גדול מהגולשים תמכו בסטטוס של יפעת והביעו סקרנות רבה לגבי הממצאים, אך גולשים רבים אחרים בחרו דווקא לתקוף את הסטטוס שהעלתה, בטענה שמי שנותן לילדים שלו מאכלים לא בריאים מהסוג הזה, שלא יתפלא אחר כך כשהוא נתקל בהפתעות בדמות ‘חומרים שאני אפילו לא רוצה לחשוב עליהם”. גולשים אחרים ניסו לספק מגוון הסברים מדעיים לא ברורים לתופעה.

כך או כך, אין ספק כי מדובר בסיפור משעשע ומלחיץ משהו ועל אף הביקורת, הסטטוס של יפעת לגיטימי לחלוטין. בנסטלה השאירו תגובה בפוסט בה הם מבקשים ליצור קשר עם יפעת באופן פרטי. גולשים רבים יצאו כנגד התגובה הזו בטענה שזכות הציבור לדעת, וגם הם רוצים להבין מה עומד מאחורי תעלומת הגלידה הקשוחה.

פנינו גם אנחנו לחברת נסלה, ונציגי הפייסבוק שלה הבטיחו שיחזרו אלינו טלפונית. בינתיים, עוד לא זכינו לקבל מהם תגובה, וגם יפעת עצמה מספרת לנו שעדין לא זכתה להסבר ממצה. אנחנו כמובן נעדכן כשהתעלומה תבוא על פתרונה.

עדכון

אם חשבתם שנסטלה יפתרו את התעלומה באמצעות הידע הקולינרי והניסיון הרב שלהם, טעיתם. הנה נוסח התגובת הלקונית של נסטלה בשרשור התגובות כפי שפורסמה הערב:

“שלגון הלו קיטי, נמס באותו קצב כמו כל שלגון אחר, ואפילו מהר יותר בגלל אחוז מייצבים נמוך (נמוך יותר מהתקן הישראלי), ואחוז שומן נמוך יותר מאשר בשלגונים אחרים (שאינם קרחונים).
קצב ההמסה של גלידה מושפע מהשילוב בין אחוז המייצבים לאחוז השומנים.
שלגון הלו קיטי עומד בסטנדרטים הבינלאומיים של גלידות נסטלה לגלידות המותאמות לילדים.

 

לייק לפטריה בפייסבוק