פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

תתפלאו מה הטבע יכול לעשות

אלא אם מדובר על תחום עיסוקם או על חוויה אותה הם עברו, רוב האנשים אינם מודעים לעוצמתו של הטבע. ספרים, מחזות וסרטים רבים יצאו כשעיקרם היהירות של האדם לנסות או לגבור על כוחות הטבע וכניעתו ההרסנית אל מולם. מאמר זה יגולל בפניכם אודות כל הקשור אל אסונות הטבע ומה ניתן לעשות.

מהו אסון טבע?

תופעת טבע שגורמת לחורבן והרס מכונה אסון טבע. חשוב לדעת שאסון זה יכול לפגוע בחי וצומח, אך רוב ההגדרות משתייכות אל אסון שיכול להעמיד את האדם בסכנה. אסונות יכולים להיות מסוג גיאולוגי ולבוא לידי ביטוי ברעידות אדמה, התפרצות של הר געש, מפולת של שלגים ומפולת בוץ. בנוסף, יש אסונות שמשתייכים למים, כמו למשל שיטפונות ענק וצונאמי, אסונות של מזג האוויר, כמו הוריקנים, טורנדו, בצורת, גלי חום וסופות ואסונות נוספים, כמו למשל דליקות ענק של יערות, מגפות ועוד. המטרה העיקרית היא לשייך את אותם אסונות שיכולים להיות רלוונטיים לכל אזור ולהיערך אליהם וזאת על מנת למנוע או לצמצם מצבים של פגיעה בבני אדם וכן אובדן בנפש. בישראל יש 3 סוגים עיקריים של אסונות טבע, שיטפונות, שריפות ורעידות אדמה.

מונעים אסונות

ניתן לצמצם ולעיתים למנוע מצבים של אובדן חיי אדם בעת התרחשות של אסון טבע וזאת באם נערכים אל מקרים אלו בצורה הטובה ביותר ומכינים את האוכלוסין למצבים אלו. בישראל ניתן למצוא את כל המידע החשוב ביותר אודות אסונות הטבע האפשריים במדינה, הסכנה של כל אסון ואסון וכיצד ניתן להתכונן ולהתגונן במקרה ובו קורה אסון זה או אחר. כל מדינה מנסה למזער את הנזקים של האסון שעלול לקרות בהיערכות הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך:

  • היערכות לטווח ארוך- כאן מדובר על היערכות כוללת של מדינה למצב של אסונות טבע. היערכות זו בדרך כלל כוללת פתיחת אתר אינטרנט שמרכז את כל המידע אותו יש לדעת אודות היערכות לאסונות ומה קורה לאחר מכן. תכניות מיוחדות, כמו למשל תכנית המתאר בישראל תמ"א 38, הכנה ותרגול של צוות לקראת מצבים אלו.
  • היערכות לטווח קצר- כאן מדובר על היערכות לקראת מצב שיודעים שהולך להתרחש בקרוב, דבר שכולל התראה ופינוי של אנשים וכל מיני מערכות חשובות למקומות ממוגנים.

מידע אודות הכנה מקיפה

אתר האינטרנט של פיקוד העורף כולל את כל הקשור אל אסונות טבע והיערכות אליהם. באתר זה יש מידע אודות הכנה למצבים שונים ולמי יש לפנות לגבי שאלות ושיקום לאחר התרחשות אסון הטבע. ההכנה המקדימה כוללת תיק חירום המכיל בגדים ומסמכים חיוניים אותם יש לניילן , הוראות ברורות באשר לצורה בה יש לפעול במקרה של שיטפון, שריפה ו/או רעידת אדמה ואפשרות של בירור לגבי יישום של תמ"א 38 לחיזוק יסודות הבניין במקרה של רעידת אדמה.

לסיכום, נכון להיום מדינת ישראל ופיקוד העורף מכינים את האוכלוסייה הישראלית לכל מצב של אסון טבע, דבר שבא לידי ביטוי המידע והוראות באתר של פיקוד העורף, הדרכת האוכלוסייה, תרגול למצבים שונים ועוד.

מידע נוסף אודות התגוננות מפני אסונות טבע באתר פיקוד העורף

keep-calm-and-be-prepared-21

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...