תלונה נגד נאפיס: גובים מחירים גבוהים מאלה המצויינים בתפריט

אחת הקומבינות הישראליות הכי מוכרות וידועות, היא ‘שיטת מצליח’ המפורסמת. על פי שיטת מצליח, בעל העסק מנסה לדפוק אותנו הלקוחות בכל מיני קומבינות קטנות שונות ומשונות, אשר לנו הלקוחות מאוד קשה לעלות עליהן, ואילו בעל העסק מצידו עושה קופה על חשבוננו. היות ומדובר ב’שקרים קטנים’, אין יותר מידי סיכון מבחינת בעל העסק. במקרה הגרוע, הוא מודה בטעות, מתנצל, ומנסה שוב עם לקוח אחר.

איציק ורייצ’ל, זוג נחמד מאזור המרכז, חשו רעבים במוצאי השבת האחרונה, והחליטו להזמין אוכל ממסעדת נאפיס חולון, הידועה במנות האוכל היחסית זולות שלה. בסטטוס שהעלה איציק לפרופיל הפייסבוק שלו, הוא מגולל סיפור מאוד מרגיז ומקומם, שגם אם לא נכנס לקטגוריית השערוריות הגדולות בתולדות המדינה, צריך להדליק לכולנו נורה אדומה, ולגרום לנו לשים לב היטב לחשבון אותו אנו משלמים.

תקציר האירועים: השניים נכנסו לאתר הרשמי של נאפיס, הסתכלו בתפריט ובמחירים ובהתאם לכך הזמינו בין היתר רביולי וחומוס. את ההזמנה ביצעו טלפונית היות ולא ניתן להזמין ישירות מהאתר. כשהגיע המשלוח אליהם הביתה, גילה איציק להפתעתו שחוייב בנוסף לדמי המשלוח בשלושה שקלים יותר על הרביולי, ושני שקלים יותר על החומוס, בהתאם למחירים הנקובים בתפריט באתר. למרות שמדובר בסה”כ בחמישה שקלים, איציק החליט ובצדק כי מדובר בעניין עקרוני ועבירה על החוק, אשר התעלמות ממנה תהיה מתן הכשר לנאפיס להמשיך ולנהוג כך גם כלפי לקוחות אחרים ופחות עירניים.

כשפנה איציק למסעדה ודרש זיכוי על ההפרש, נתקל בתגובה מזלזלת לכאורה מצד נציג המסעדה, שבנוסף לעובדה שלא ייחס יותר מידי חשיבות לטענותיו של איציק, וטען כי המחירים עלו לאחרונה רק “לא עודכנו עדין באתר” גם סירב להעבירו למנהל, וטען “בשבילך, אני המנהל פה. אנחנו לא יכולים לזכות על המחיר”.

אגב, על אף טענותיו של נציג נאפיס, המחירים באתר הרשמי של נאפיס עדין לא עודכנו, ואם הזמנתם משם אוכל לאחרונה, סביר להניח שגם אתם חוייבתם בכמה שקלים יותר ממה שהיו אמורים לגבות מכם. חישוב מהיר מוביל למסקנה ברורה: בנאפיס מרוויחים הרבה כסף על חשבון הטוסיק שלנו.

בשיחה עם הפטריה מספר איציק, כי על אף סירוב נאפיס להכיר בטעות ולזכות אותו על ההפרש, הוא לא התייאש ופנה לחברת האשראי, שם הכריז על הכחשת תנאי עסקה, כלומר, הודאה בכך שביצעת את העסקה, אך לא בתנאים על פיהם חוייבת בפועל. בחברת האשראי כבר זיכו את איציק על ההפרש, וכעת אמורים לטפל בנושא גם מול מסעדת נאפיס, שמצדה תוכל לטעון שהיא צודקת, אך סביר להניח שלא תעשה זאת.

יש שיחשבו כי תלונתו של איציק קטנונית ומיותרת שהרי מדובר בסה”כ בחמישה שקלים. אך כאמור, עבור המסעדה הנהנית מעשרות הזמנות בכל יום, מדובר בסכום כסף נכבד, ובקומבינה קטנה שפחות כואבת לנו בכיס, אבל פשוט מעצבנת. אנחנו מפרגנים לאיציק ורייצ’ל על העירנות, ומקווים שלפחות נהנו מהאוכל.

את תגובת נאפיס חולון לא ניתן היה להשיג נכון לרגעים אלו. ובמידה ותגיע אחת כזאת, אנו נעדכן כאן.

לייק לפטריה בפייסבוק