תא הצילום המסתורי

בתחילת חודש דצמבר, יצויין ברחבי העולם יום המודעות לאיידס. עוד שנה חלפה, ועדין אין סימן לתרופה שתצליח להעלים את המחלה ההאיומה הזאת, אך בעזרת התרומות הרבות, העמותות השונות והמחקרים הרפואיים הקדחתניים, נשאי האיידס מצליחים לחיות חיים כמעט נורמליים, ותוחלת החיים שלהם הולכת ועולה.

בכל שנה צצים קמפיינים רבים יצירתיים ומסקרנים המקדמים יוזמות שונות להעלאת המודעות למחלה. קמפיין הגרילה הבא הוא הראשון שתקלתי בו השנה, והוא בהחלט הצליח להשאיר עליי אימפקט מכובד. אחת הסיבות שאני כל כך אוהבי פעילויות גרילה, היא העובדה שניתן לחזות בתגובות אמיתיות לחלוטין של עוברי אורח תמימים שבמקרה נקלעו לזירת המפרסם.

עוד בפטריה: מתפשטים ברכבת, ‘יום ללא מכנסיים’ הבינלאומי

בקניונים ברחבי ברזיל הוצב תא צילום, או ‘פוטו רצח’ אם תרצו, תא שנראה סטנדרטי לחלוטין ועליו מופיע הכיתוב “תמונות בחינם”. כצפוי, תא הצילום משך קונים רבים, אשר ביקשו להנות משישיית תמונות מדליקות לבד או עם החברים. כשסיימו לעשות פוזות למצלמה המתינו המצולמים לפיתוח התמונות על ידי המכונה האוטומטית. אולם, להפתעתם הרבה, כשהתמונות יצאו הדמויות המצולמות נעלמו מהתמונה, כך שנותר רק וילון אדום ברקע. אל התמונה הריקה צורף הכיתוב: “בלתי נראים. כך מרגישים נשאי HIV בכל יום” ביחד עם קריאה לתרום לארגון Grupo Vhiber.

הארגון הברזילאי, התומך בחולי ונשאי HIV, שם לו למטרה להילחם בסטיגמות ובאפליה כלפיהם. כמובן, המבטים על פניהם של המצולמים כאשר הבינו מה מתרחש אומרים הכל ועושה רושם שהקמפיין היצירתי הזה הצליח לחדור למוחם של הברזילאים שהשתתפו בו. בהחלט יוזמה מקסימה. צפו בסרטון, מומלץ להפעיל כתוביות באנגלית.


לייק לפטריה בפייסבוק