פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

למה הודעות טקסט הן הרבה יותר מסוכנות ממה שחשבתם?

אם יש לכם סמארטפון, ובהנחה שאתם מבצעים בו שימוש ממוצע לחלוטין, סביר להניח שגם אתם מבזבזים עשרות דקות מהיום שלכם על משלוח וקריאת הודעות טקסט תוך כדי עבודה, הליכה ולפעמים אפילו שינה. אז כולנו יודעים שסמרטפונים ממלאים אותנו בקרינה ושלתרבות המסרונים יש השלכות חברתיות מרחיקות לכת, אבל מסתבר, שיש עוד עניין רפואי זניח, שעלול להיפגע משמעותית מהסיפור הזה. הוא עונה לשם עמוד-השדרה שלכם, והוא לא ממש מבסוט מהרגלי הטקסט המגונים שלכם.

מחקר חדש שביצע מנתח עמוד שדרה מניו-יורק נעזר במודלים ממוחשבים כדי לבחון מה ההשפעה של כתיבה וקריאה של הודעות על עמוד השדרה. כידוע, מרביתנו מכופפים את הראש והצוואר כשאנחנו קוראים הודעות, כמעט בכל מצב פיסי בו אנחנו נמצאים: ישיבה, הליכה, שכיבה וכו’. על פי ההערכה של ד”ר קנת’, מבצע המחקר, כיפוף הצוואר תוך כדי טקסטינג מוסיף עד 30 קילו, תלוי בזווית הכיפוף, לעומס על עמוד השדרה שלנו, כפי שניתן לראות בתרשים.

העומס הנוסף שמופעל על עמוד השדרה שלנו בזמן קריאה ומשלוח הודעות בהתאם לזווית הכיפוף (קליק להגדלה)

Credit: Pixabay

בממוצע, ראש של אדם בוגר שוקל בסביבות 5 ק”ג. במצב בו הראש מורכן קדימה, הלחץ על עמוד השדרה גדל, ומגדיל את משקלו הריאלי של הראש ל-12 קילו בזווית נמוכה יחסית של 15 מעלות, 22 קילו ב-45 מעלות, וכמעט 30 קילו בזווית של 60 מעלות. החדשות הרעות: הנזק שנגרם לעמוד השדרה יכול להיות משמעותי לאורך זמן ואפילו לגרור צורך הניתוח. החדשות הטובות: אתם יכולים להפסיק עם זה.

ואגב, יש גם אלמנט פסיכולוגי לעניין. רכינה כלפי הטלפון יוצרת מצב גוף לא טבעי שהוא למעשה ההיפך המוחלט ממיצוב הגוף האידיאלי (כתפיים משוכות אחורה, חזה קדימה) פסיכולוגים התנהגותיים טוענים שעמידה נכונה כזו, גורמת לנו להרגיש בטוחים יותר בעצמנו, ולכן, כדי שלא תאלצו לממש את ביטוח הבריאות שלכם בגיל מוקדם וגם כדי להרגיש טוב יותר עם עצמכם, ובהנחה שכנראה לא תוותרו על מסרונים, פשוט תזיזו את הידיים במקום את הצוואר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...