פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך לעבור דירה בחינם (או קרוב לזה)

אחד הדברים השנואים על מרבית האנשים שאני מכיר הוא לעבור דירה, או ליתר דיוק, כל מה שקשור בהעברת הדירה וההתנהלות עם נותני שירותים שאת חלקם לא הייתם מעיזים להכניס לביתכם בשום סיטואציה אחרת.

מרבית האנשים חושבים שמעבר דירה חייב להיות מלווה בהוצאות כספיות גבוהות והזמנת שירותים מקצועיים אך עם מעט מחשבה מחוץ לקופסה, ניתן בהחלט לעבור דירה באופן שקט, יעיל ולעתים אפילו בחינם או במחירים ממש זולים.

איך עושים את זה? עם מעט תושייה ובחירות נבונות. לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לעבור דירה באופן שליו מבחינה נפשית וחסכוני מבחינה כספית.

Credit: 123rf

סיפורי הזוועה על הובלות במדינת ישראל

בישראל מבוצעים מדי שנה אלפי הובלות של דירות. מדובר בענף שסובל ממוניטין בעייתי כתוצאה מהיעדר פיקוח ממשי על התחום.

סיפורי זוועות על מובילים ש"הבריזו" ללקוחות ביום שבו היו צריכים להעביר את הדירה רק בגלל שמצאו הובלה משתלמת יותר כבר הפכו לשגרה ותרגילים שונים שמטרתם לסחוט סכומי כסף גבוהים גם הם כבר אינם מפתיעים אף אחד.

תוסיפו לכך את העובדה שמחירי שירותי הובלה מושפעים מעונות השנה והביקוש שמשתנה באופן קיצוני ותבינו שלעתים קרובות רב הנסתר על הגלוי בכל הקשור למחיר שתדרשו לשלם.

שירות בעייתי? תשלומים מופרזים? רק אם לא נזהרים. אנו סבורים שבאמצעות התנהלות חכמה ובעיקר על ידי נטילת יוזמה, ניתן לעבור דירה באופן הרבה יותר בטוח וזול.

הובלה עצמית

נתחיל במשפט מרגיע – אתם לא צריכים להיות חסונים וגם לא בעלי רישיון למשאית על מנת לבצע הובלה עצמית. יחד עם זאת, הובלה עצמית מבטיחה לכם ששום דבר לא יעלם, שהכל יגיע בשלום (לפחות זה תלוי בכם ולא במישהו שאינכם מכירים) ושההובלה תתנהל באופן רגוע, בלי צעקות ובלי לחץ שהרי אתם הם אלה שמנהלים ומבצעים אותה ועם התארגנות נכונה, כל העניין יכול להיות רגוע למדי.

אתם בוודאי תוהים מה לעשות עם כל הפריטים הכבדים והגדולים כמו רהיטים, סלון ומקרר אך בפועל צריך להבין שתכולת הדירה מורכבת מ-90% חפצים שאדם ממוצע יכול להרים ולהוביל בלי בעיה ובלי גב חזק במיוחד.

השאלה שצריך לענות עליה היא מה עושים עם 10% הציוד הנותר שהרי במקרים רבים אין מנוס משימוש בטנדר או משאית והגיוני גם להניח שצריך כמה זרועות חזקות לטובת הפריטים הכבדים.

הפתרון למקרה הזה הוא להיעזר בהובלה קטנה. מדובר בפתרון מהיר וזול שעל פי מחירון הובלות קטנות שמצוי ברשת, יכול לסגור את הפינה של כל הפריטים שאתם לא יכולים להעביר בעצמכם בכמה מאות שקלים.

גם אם ביתכם אינו נמנה עם התכולה הממוצעת של דירות בישראל ואתם מגלים שחצי מהפריטים מצריכים שימוש ברכב מסחרי, אל דאגה, גם לזה יש פתרון פשוט שימנע מכם את הצורך בהזמנת מובילים ושעדיין יעזור לכם להימנע מתשלומים מופרזים והפתעות לא נעימות.

הפתרון מצוי בשירות נפוץ מאוד בארצות הברית שעשה עלייה בשנים האחרונות גם לישראל. אנו מתכוונים כמובן להשכרת רכב להובלה עצמית. צריכים טנדר להוביל פריטים גדולים? אין בעיה – בתמורה לכמה מאות שקלים תוכלו להשכיר אחד ליום עבודה שלם. צריכים אולי משאית? גם כאן מגוון האפשרויות רחב וגם אם אין לכם רישיון למשאית, ניתן להשכיר את המשאית יחד עם נהג.

מומלץ לקרוא את הכתבה שעוסקת בהובלת פריטים בודדים כמו מקרר באופן מהיר וזול כדי להבין איך ניתן לייעל ולהוזיל את המחיר.

Credit: 123rf

בחרתם להזמין מובילים? כך תעשו את זה באופן בטוח?

אם הובלה עצמית אינה באה בחשבון מפאת כמות גדולה של פריטים כבדים וגדולים או אם אין מי שיסייע לכם לבצע אותה באופן יעיל ואתם ממש חייבים להזמין חברת הובלה, חשוב שתעשו את זה כמו שצריך.

אנו סבורים שאם תעקבו אחרי כמה כללים בסיסיים, תוכלו להבטיח שהמובילים שבחרתם יהיו מקצועיים ואדיבים (ויש הרבה כאלה למרות המוניטין הלא טוב של הענף).

אל תחכו לרגע האחרון

ההמלצה הכי טובה שאתם יכולים לקבל היא לא לחכות לרגע האחרון שבו מרבית המובילים המומלצים כבר תפוסים ואתם נאלצים להתפשר על חברת ההובלה ועל שעת מעבר הדירה.

התחילו לחפש מובילים כחודש וחצי ואפילו חודשיים לפני המעבר. בשלב מוקדם כל האופציות יהיו נגישות ויכול מאוד להיות שגם המחירים יהיו זולים יותר.

בדקו ממליצים

אל תתביישו לבקש מהמוביל טלפונים של לקוחות ממליצים. התקשרו אל חלק מהם ותשאלו אותם בדבר השירות שקבלו, איזו דירה המובילים העבירו להם וכל דבר שנראה לכם מתבקש.

Credit: 123rf

קבלו הצעת מחיר בביתכם

אסור לקבל הצעות מחיר בטלפון. מדובר באחת הטעויות הנפוצות שחוץ מצרות, היא לא תעזור לכם בכלום.

הצעות מחיר טלפוניות שונות בדרך כלל מהמחיר הסופי שתשלמו, לעתים קרובות בעשרות אחוזים. הסיבות לכך מגוונות ונעות בין חוסר דיוק או הבנה של הלקוח ועד להטעיות של מובילים. הדרך הכי טובה להימנע מכך היא תמיד לקבל הצעת מחיר בבית שממנו עוברים כך שהמובילים יוכלו לראות בעצמם מה צריך להוביל.

בדקו שיש לחברתה ההובלה ביטוח

דרך מהירה להבחין בין מוביל מקצועי ואמין לבין חאפר היא לבדוק הימצאות ביטוח. מדובר במסמך ייחודי שמתאים להובלה ושאינו קשור לרישיון הרכב. אנו ממליצים לשאול את המובילים אם יש להם ביטוח הובלה ולבקש לראות אותו.

חתמו על חוזה וצאו לדרך

מצאתם חברת הובלה מומלצת במחיר הוגן? בשעה טובה. עכשיו צריך להבטיח שלא יהיו שינויים במחיר ושאף אחד לא יעלם לכם בדיוק מתי שאתם צריכים לעבור מהדירה.

חתימה משותפת על חוזה תמנע הפתעות ותבטיח שמה שסוכם זה גם מה שיבוצע. על החוזה לכלול פרטים מרובים ככל שניתן לרבות תיאור של ההובלה, השעות וכמובן שאת המחיר כולל מע"מ.

משפט לסיום

אין ספק שכדי לעבור דירה באופן נכון וזול, יש צורך במעט עבודה אך אנו סבורים שמי שמתכונן בצורה הנכונה, זוכה לעבור דירה בראש שקט – עד כמה שניתן.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...