הזיוף של מוטורולה

רשות הפרסום בארצות הברית, הורתה לחברת מוטורולה, להוריד לאלתר, פרסומת טלויזיה לאחד המכשירים החדשים שלה, בטנת הטעיית הציבור. לאחרונה, השיקו במוטורולה מכשיר סמארטפון אשר היחודיות שלו היא העמידות שלו בפני נפילות, מים, חול וכדומה. בפרסומת מראה מוטורולה דוגמאות למקרים בהם המכשיר שלכם יכול לשבוק חיים אם לא תשגיחו עליו ולעומתו, המכשיר של מוטורולה ימשיך לרקוד כל הלילה, ואפילו לצלצל בתוך המים. על פניו, מדובר במכשיר סמארטפון מהפכני ממש, אשר יחסוך לרבים נזקים וכסף רב על פגיעה לא מחוייבת המציאות במכשיר שלהם.

אולם, לאחרונה התקבלו תלונות מאמריקאים שרכשו את המכשיר, ודיווחו כי לאחר שהמכשיר נפל מגובה דומה לזה שמופיע בפרסומת, המכשיר נסדק או נשבר. רשות הפרסום האמריקאית הורתה להוריד את הפרסומת מהמסכים בטענת הטעיית הציבור. מחברת מוטורולה מסרו בתגובה כי בניסויים שערכו לפני השקת המכשיר נמצא כי הסיכוי לנזק במכשיר באחד מהמקרים בהם אמור להיות חסין, הוא 1.5% בלבד ולכן הטענות לא הגיוניות, ולא מדובר בהטעיית הציבור. כאמור, רשות הפרסום האמריקאית לא ממש התחשבה בטענות מוטורולה והפרסומת נקברה עמוק בבוידעם.

מסקנה: חישבו פעמיים לפני שמוכרים לכם לוקשים. ואם הלוקשים עמידים בפני מים, הם לא בהכרח עמידים בפני נפילות. ומה זה בכלל לוקשים?


לייק לפטריה בפייסבוק