פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

12 המדינות הכי פחות מתויירות בעולם

קל לנחש מהן המדינות המתויירות בעולם. נגיד, צרפת, אנגליה וגם תאילנד נשמעות כמו מקומות שהתברגו בעשיריה. אבל מיהן המדינות הכי פחות מתויירות? אלו שכל מי שמחזיק דרכון ביד מתרחק מהן כמו מאש? או סתם מקומות מסתור שעדר התיירים עדיין לא גילה?

ובכן, הנה הן, 12 המדינות הכי פחות מתויירות:

אפגניסטן: 13,300 תיירים

כנראה שאם אתה לא חייל אמריקאי, אין לך מה לחפש שם (ולא שיש לחיילים אמריקאים יותר מדי מה). מלחמות, פיצוצים, אווירה של מוות. בקיצור, לא מומלץ.

סאו טומה ופרינסיפה: 10,000 תיירים

מדינה שמורכבת משני איים ממערב לאפריקה שמתהדרת בסלוגן “סוד שמור היטב” מבינה שהיא לא בדיוק על מפת התיירות העולמית. גם זה שלוקח ממש הרבה זמן להגיע אליה ואין בדיוק דרך נוחה לעשות את זה – לא עוזר.

טורקמניסטן: 8,697 תיירים

מדינה מוסלמית באסיה עם שכנות סימפטיות כמו אפגניסטן ואיראן. הסיבה המרכזית להעדר התיירים היא פשוט הקושי לטייל. ממש כמו בקוריאה הצפונית, גם בטורקמניסטן כל המבקרים מחויבים להסתובב עם מדריך תיירים ממשלתי צמוד, מה שיכול לבאס מאד את הטיול.

 

גינאה ביסאו: 7,500 תיירים

מושבה פורטוגזית לשעבר במערב אפריקה עם תשתית גרועה, גם במונחים אפריקאים. גם מי שרוצה להגיע ולהכיר את המדינה, כנראה שלא יצליח. מעט מאד חברות תעופה מגיעות לשם וחברת התעופה הפורטוגזית הפסיקה לטוס לשם אחרי שהמשטרה המקומית כפתה על טייסים באחת הטיסות להעלות פליטים סורים על המטוס.

 

לוב: 6,250 תיירים

קדאפי אמנם כבר לא אתנו, אבל לוב היא עדיין מדינה מסוכנת. גם מעט התיירים שלא מוטרדים מהפיגועים, יתקשו להגיע אחרי שנמל התעופה בטריפולי נסגר.

 

קיריבטי: 6,000 תיירים

אז בניגוד לקודמות ברשימה, קיריבטי היא לא מקום מסוכן או כזה שאף אחד לא רוצה להגיע אליו. להפך, מדובר בגן עדן בלב האוקיינוס השקט, אי שם ליד קו המשווה. הבעיה של קבוצת האיים הזאת היא שאף אחד לא מכיר אותה. וגם מי שכן, יתקשה להגיע בגלל מיעוט טיסות.

 

גינאה המשוונית: 5,700 תיירים

מדינה במרכז אפריקה שדורשת ויזה מכל המבקרים, אלא אם הם אמריקאים. תהליך קבלת הויזה הוא כה מפרך, שאף אחד אפילו לא טורח. התוצאה: אין תיירים.

 

דרום סודן: 5,500 תיירים

טוב, אין ממש צורך להסביר. מלחמת האזרחים היא לא בדיוק גורם משיכה. אה, וגם צילום הוא לא חוקי במדינה, אז בהצלחה עם לנסות לעשות סלפי תיירותי.

 

איי מרשל: 4,600 תיירים

עוד מקרה של גן עד שאף אחד לא מכיר. האיים האלו שוכנים באוקיינוס השקט, לא רחוק מחברתנו הטובה מיקרונזיה. מומלץ בחום לצוללנים ולחובבי טבע – יש מסביב לאיים אינסוף סוגים וזנים של דגים.

 

טובאלו: 1,200 תיירים

אי באוקיינוס השקט עם סה”כ 12,000 תושבים. פעמיים בשבוע מגיע אווירון (כזה עם פרופלור) מפיג’י וזאת הדרך הסבירה היחידה להגיע לאי, שתושביו שומרים על חיים אותנטיים ומסורתיים.

 

סומליה: 400 תיירים

עוד מדינה אפריקאית שמציעה בעיקר מלחמה, העדר שלטון וקצת קיצוניות מוסלמית לקינוח. אין יותר מדי מקומות בעולם שיכולים להתחרות עם המוניטין הגרוע של סומליה, כמעט בכל תחום.

 

נאורו: 160 תיירים

אי בדרום האוקיינוס השקט שסביר שאיש אינו מכיר. מתהדר בתואר “מדינת האי העצמאית הקטנה ביותר בעולם מבחינת אוכלוסיה ושטח”. השטח, אגב, הוא 21 קמ”ר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...