כך תוכלו לגלוש בפייסבוק מבלי שהאלגוריתם יסנן ויעלים לכם תכנים

כידוע האלגוריתם של פייסבוק מחליט עבור כולנו מה יהיו הפרסומים השונים שיופיעו לנו בפיד, על פי שלל קריטריונים שהוא לוקח בחשבון וללא קשר לסדר הכרונולוגי של הפרסום שלהם. פייסבוק בוחרים עבורכם אילו סיפורים נכנסים להגדרת ה”סיפורים הנבחרים” ואלה יקבלו עדיפות על פני הפרסומים האחרים של אנשים ו/או עמודים שאינכם נמצאים באינטרקציה אתם על בסיס שוטף.

אלא שבעוד השיטה הזאת מקובלת ועובדת בצורה טובה עבור אנשים רבים, ישנם גולשים שאינם אוהבים את דרך הצגת התוכן הזאת מפני שהם מרגישים שהם מאבדים הרבה תכנים בהם היו רוצים לצפות בפיד והיו מעדיפים לחזור לימים בהם הפרסומים בפייסבוק היו בסדר הכרונולוגי הישן והטוב.

אם אתם נמנים על הקבוצה השנייה, אנחנו שמחים לעדכן אתכם שיש דרך באמצעותה תוכלו לקבל את העדכונים בצורה כרונולוגית, מהחדש ביותר לישן ביותר, ואפילו לשמור על התצוגה הזאת באופן קבוע.

הערה חשובה: בשיטה הרגילה שנציג מיד, תישמר התצוגה האלטרנטיבית ל-24 שעות בלבד לאחריהן תחזור למצב הרגיל באופן אוטומטי. בסוף הפוסט מחכה לכם טיפ יעיל שיגרום לה להישאר קבועה.

אז איך עושים את זה?

על מנת לעדכן את תצוגת הפיד שלכם על פי ‘העדכונים האחרונים” (Most Recent) עליכם להיכנס לעמוד הראשי של פייסבוק ולהקליק בסרגל השמאלי על החץ שמימין ל- News Feed. ברגע שתקליקו עליו תפתח לכם חלונית עם שתי אופציות שבה עליכם לבחור ב- Most Recent.

1

ברגע שבחרתם באופציה של Most Recent הפיד שלכם יתעדכן ויופיעו רק הפרסומים העדכניים ביותר. תוכלו לקבל אינדיקציה לשינוי שביצעתם על ידי הודעה שתופיע בראש הפיד שלכם, כפי שניתן לראות בתמונה למטה, בה פייסבוק מעדכן אתכם שהצפייה בפיד כרגע היא על פי הסיפורים האחרונים. 

2

ואם אני גולש מהסמארטפון?

אם יש לכם מכשיר מסוג אנדרואיד, היכנסו לאפליקציית פייסבוק, לחצו על תפריט האפשרויות (האייקון עם הפסים) וחפשו את אפשרות Most Recent או “חדשות אחרונות” אם הממשק שלכם בעברית. אם אתם גולשים מהאייפון, לחצו על כפתור התפריט בתחתית המסך, ואז בחרו באפשרות More > See More > Feeds > Most Recent.

בונוס: איך הופכים את התצוגה הזאת לקבועה?

במידה ואתם רוצים מעתה לצפות בפייסבוק באופן הזה של Most Recent מבלי שפייסבוק ישנו לכם אותו יש לנו טיפ נחמד שיעזור לכם. כשאתם בוחרים באופציה של הצגת הפיד באופן כרונולוגי הURL של פייסבוק משתנה מ- http://www.facebook.com שזו הכתובת הרגילה המוכרת לכולם, ל-URL הבא: https://www.facebook.com/?sk=h_chr .

כל שעליכם לעשות זה להוסיף את הלינק הזה לתפריט הסימניות (מועדפים) שלכם במקום הלינק הרגיל של פייסבוק וכך כשתקליקו עליו תגיעו תמידלפייסבוק עם תצוגה של Most Recent.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק