תאונות הרכב היקרות ביותר בהיסטוריה

למבורגיני, אסטון מרטין, בנטלי ופרארי נכנסו לבר. סתם, הן נכנסו אחת בשניה – והסכומים יגרמו לכם לנשק את הקיה פיקנטו שיושבת לכם בחניה.

כן כן, אתם זה משהו אחר. אתם הנהגים הכי טובים בעולם. מעין שילוב של היכולות המוטוריות של פרננדו אלונסו, עם הראייה המרחבית של לווין ריגול ועוד קצת קור רוח של חבלן משטרתי. רק שבכביש כל חבילת הסופר-על הזאת לא תמיד תציל אתכם מתאונה מבאסת. נכון, הדבר היחיד שחשוב במקרים האלה זה שאתם וכל שאר הנוגעים בדבר (או המתנגשים בדבר) תצאו בריאים ושלמים וכל זה, אבל בשורה התחתונה – מרגע שמוודאים את זה, מתפנים בדרך כלל כדי לאמוד את הנזק שנגרם למכונית שלכם או של אחרים. זאת בדיוק הנקודה בה אנחנו מעריכים, לפעמים לראשונה, את החשיבות של ביטוח רכב ועד כמה הכיסוי הביטוחי באמת חיוני לכולם. מה שכן, לא משנה כמה נדירה או יקרה המכונית שאתם ספציפית מחזיקים בחניה – רוב הסיכויים שהיא שווה כרגע פחות מכל אחת מהמכוניות שמצאו את עצמן מככבות במצעד ‘תאונות הרכב היקרות ביותר מאז שהמציאו את האספלט’. הנה, בואו תראה שלא הגזמתי.

סעי, יש לך עוד

האמת היא שאם ביקרתם פעם במונטה קרלו, אתם כבר בטח יודעים שהסיכוי למצוא שם מכונית “רגילה” נמוך יותר מהסיכוי שיכניסו אתכם למסעדת שלושה כוכבי מישלן עם סנדלים תנ”כיות. נקודת הפתיחה המרשימה הזאת היתה בדיוק הבעיה איתה נאלצה להתמודד הנהגת הבריטית שבשנת 2011 יצאה לסיבוב דאווין מאחורי ההגה של הבנטלי שלה. הדאווין עבד יופי עד שחצי שנייה של איבוד שליטה הובילה לכך שהבנטלי (בגרסת קבריולט, כמובן) פגעה תחילה במרצדס S קלאס, המשיכה משם לשיוף אכזרי של פרארי F430, התקדמה משם למפגש כאוב עם פורשה 911, ונעצרה רק תודות לאסטון מרטין ראפיד שנקרתה בדרכה ובלמה אותה. תודה לאל, הנהגת יצאה מכל הסיפור הזה ללא פגע, אם לא לוקחים בחשבון את העובדה שדלתות המכונית שלה נתקעו על ציריהן, והיא נאלצה לחכות לחילוץ מול הפרצופים המשתאים של התיירים באזור. עלות הנזק הכולל בתאונה ראוותנית זו עמד על 40,000 ליש”ט, כמעט 200,000 ש”ח.

הכל נשאר במשפחה

תאונות דרכים שכוללות מכוניות של אותה היצרנית זה משהו שבדרך כלל יכול לקרות רק אם נהג הפול-טריילר שמוביל את הרכבים לוחץ על הכפתור הלא נכון. מצד שני, יש גם את מה שקרה ב-2013 במלזיה. 3 מכוניות למבורגיני חדשות מהניילונים – אחת מדגם אוונטדור ושתיים מדגם גאייארדו – טסו להן על כביש מהיר בדרכן לתצוגת רכב גדולה בג’קרטה. מסיבה לא ברורה, פגעה אחת מהן במעקה הבטיחות ודי נתקעה באמצע הכביש, עד שהשתיים האחרות נכנסו בה ובכל יצרו גם מדורה ענקית וגם את תאונת השרשרת היקרה בתולדות היצרנית האיטלקית למבורגיני. הנזק לנהגים: כמה שניות של פחד מוות, לא יותר. הנזק לחברת הביטוח: ובכן, משהו בשכונה של 650,000 פאונד.


 

נכנס יין, יצא טמבל

לקח קטן על האפקט ההרסני של יהירות אפשר ללמוד מהסיפור הבא: היה היה מיליארדר סיני אחד שיצא לכביש עם ה-Koenigsegg Agera שלו. לאלו מביניכם שבטוחים שבסוף המשפט הקודם נלחץ לי בטעות המקש של קאפס לוק, טעות בידיכם – מדובר במכונית-על של יצרנית המפלצות המוטוריות משוודיה, שלא תצליחו לקבל את המפתח שלה לפני שתשאירו בסוכנות משהו כמו 4 מיליון דולר. העניין הוא, שחברנו הסיני עלה על ההגה שיכור, וכעבור כמה פניות הצליח להביא את ארבעת מיליוני הדולרים שלו למצב טוטאל לוס, כשהוא עצמו יוצא איכשהו בלי שריטה. אם גם אתם כמוני מאמינים שהסיפור הזה מגיע למי שמנסה לנהוג אחרי ששתה, בטח תשמחו לשמוע שהגאון המדובר גם לא הטריח את עצמו עם ביטוח מקיף לרכב, ככה שכמו שאומרים אצלנו: הכסף הלך.

via GIPHY

במסלול התנגשות

אם היינו מספרים לכם על תאונה שכללה רכבים בשווי 30 מיליון דולר, כנראה שהייתם מהמרים על תקרה שקרסה בסוכנות הדגל של בוגאטי. אבל במקרה הזה, כל מה שהיה צריך כדי לגרום לדפיקות לב מואצות בסוכנות ביטוח כלשהי באנגליה, זה לעלות על מסלול מרוצים עם פרארי 250 GTO משנת 64′. גם כאן למרבה המזל הנהג שאיבד שליטה יצא מהסיפור הזה ללא פגע, מה שאי אפשר לומר על מכונית הספורט הכל כך נדירה ויקרה שלו. מעניין כמה זה השתתפות עצמית על מכונית של 30 מיליון דולר.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק