פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

7 סוגי אנשים שיתושים אוהבים במיוחד וכדאי להם להסתגר בבית בחודשים הקרובים

הקיץ כבר מזמן כאן, ויחד איתו, גם היתושים זוללי הדם שעוקבים אחרינו לכל מקום. כידוע, ישנם אנשים שלא נעקצים כמעט אף פעם, ולעומתם, כאלה שלא יכולים לצאת מהבית ל-5 דקות בלי לחזור עם נקודות אדומות נפוחות ומגרדות על העור. מה מבדיל בין שני סוגי האנשים הללו? ובכן, הרבה מזל, אבל גם כמה פרמטרים מדעיים מוכחים. הנה 7 סוגי אנשים שכדאי להם להישאר בבית עם חלונות סגורים בחודשים הקרובים.

אוקי, בהצבעה, מי מכם סובל באופן קבוע ממתקפות ממוקדות של יתושים שעוקצים אותו אבל לא נוגעים בשאר האנשים בסביבה שלו?

יתושים אוהבים 1

תהיתם פעם מה גורם לדם שלכם להיות כל כך טעים עבור היצורים המעופפים האכזריים הללו?

יתושים אוהבים 2

פחמן דו חמצני

אנשים שהגוף שלהם פולט כמות גבוהה יותר של פחמן דו חמצני הופכים מטרה נייחת עבור יתושים. זה קורה בעיקר לנשים בהריון וסביר להניח שבמהלך 9 החודשים הללו הן תעקצנה הרבה יותר מהרגיל.

יתושים אוהבים 3

טמפרטורת גוף גבוהה

אנשים בעלי טמפרטורת גוף גבוהה הם בעלי סיכוי גדול יותר להפוך קרבנות ליתושים, ושוב, כמו בסעיף הראשון מדובר בנשים בהריון, אבל לא רק. גם אנשים גדולים מהממוצע וכל מי שעושה ספורט הוא בעל פוטנציאל גבוה להיעקץ.

יתושים אוהבים 4

סוג הדם שלכם

על פי מחקרים שבדקו איזה מסוגי הדם הוא הפופולארי ביותר בקרב יתושים, נמצא כי בעלי סוג דם O, שהוא גם הנדיר ביותר, הם בעלי סבירות גבוהה במיוחד להיעקץ. למעשה, אם יתוש עבר בסביבה, קיים סיכוי של 83% שהוא יעקוץ אתכם אם אתם בעלי סוג הדם הזה.

יתושים אוהבים 5

הניחוח הנסתר שלכם

אותו מחקר שגילה את הקשר בין בעלי סוג דם O ליתושים, מצא גם כי רק חלק מבני האדם מפרישים כימיקל מיוחד שמסגיר את סוג הדם שלהם כך שיתושים יכולים לזהות אותו ולדעת איזו מנה מצפה להם לפני שהם מתחילים לעקוץ.

יתושים אוהבים 6

מיקרובים על העור

גם אם תנסו להכחיש את זה או להימנע מלחשוב על זה, על העור של כל אחד מאיתנו חיה כמות מפלצתית של מיקרובים. למעשה, מספרם עולה על מספר תאי העור או במילים אחרות, אנחנו כולנו חוות גידול מהלכות למיקרובים. בכל אופן, אחרי שחלקנו אתכם את הפרט המגעיל הזה, כמו טביעת אצבע, אצל כל אדם המיקרובים מסודרים על העור בצורה ייחודית. יתושים נמשכים רק לחלק מהצורות הללו.

יתושים אוהבים 7

כושר

אם אתם אנשים שמתאמנים, עושים כושר או עוסקים בספורט באופן קבוע, אתם ברמת סיכון גבוהה לעקיצות יתושים. פעילות ספורטיבית מגבירה את ייצור חומצת החלב בגוף, ובנוסף גורמת לטמפרטורת הגוף לעלות. עבור יתושים, אפשר להשוות אתכם לקפה ומאפה ואת היתוש למישהו שהרגע התעורר ויצא מהמיטה.

יתושים אוהבים 8

בירה

מחקר שנערך לאחרונה מצא כי שתיית בקבוק אחד בלבד של בירה, יותר מכל משקה אלכוהולי אחר,  תהפוך אתכם למטרה נחשקת עבור היתושים בסביבה שלכם. לא לגמרי ברור מה גורם לתופעה הזאת אבל שווה שתזכרו את זה בפעם הבאה שאתם שותים בירה בחוץ בקיץ.

יתושים אוהבים 9

לסיכום, אם בא לכם להפסיק להיעקץ, תפסיקו לשתות, אל תיכנסו להיריון, וכמובן, אל תעשו כושר. אה, ותחליפו את ההרכב הגנטי שלכם.

יתושים אוהבים 10

דרך: buzzfeed

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...