פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

קניית דירה ומשכנתא לאחר פשיטת רגל והפטר

לעבור פשיטת רגל זה דבר מאוד לא פשוט, אבל גם אחרי שזה מסתיים- אנשים שרוצים להשלים את המהלך ולחזור לחיים תקינים ומלאים, מתקשים לקנות דירה ולקבל משכנתא לצורך הקנייה. אז בואו נדבר על משכנתא לאחר קבלת הפטר ופש”ר.

למה באמת לקנות דירה ולא שכירות?

קניית דירה בעצם חוסכת לכם יותר בטווח הארוך מאשר השכרת דירה, מכיוון שהחזרי משכנתא על רכישת הדירה החודשיים מסתכמים בפחות מסך השכירות באותה תקופה, בפרט בהתחשב כיצד מחירי השכירות עולים בהדרגה. דירה היא הנכס היקר ביותר שיכול להיות לכם.

כמו כן, הערך שלה יעלה בהדרגה עם חלוף השנים. ברגע שהדירה שקניתם תשולם במלואה, קרי – תשלמו את כל תקופת המשכנתא, תמיד תהיה לכם קורת גג מעל הראש, לא משנה מה יקרה, ויהיה באפשרותכם להשאיר אותה ליורשים שלכם, לתת להם התחלה משמעותית בחיים שלהם.

איך הבנקים מתייחסים לפושטי רגל?

באופן גורף, הבנקים לא אוהבים את מי שהוכרז כפושט רגל, אולי יותר נכון להגיד, הם סולדים מהם, וזאת משום שמי שפשט רגל הפר את הכלל הכי חשוב בענף הבנקאות, לפיו – אם לוויתם כסף – מוטב שגם תחזירו אותו. מבחינת הבנקים, אין גבול למה שהם יסכימו לתת לכם, הם יהיו הכי גמישים שבעולם בשבילכם, וזאת בתנאי שתצליחו גם לעמוד בהתחייבויות שלכם.

יש בני אדם שחייבים לבנקים כמה מאות אלפי ₪, אולם לבנק אין כל בעיה אתם, וזאת מכיוון שאותם בני אדם עומדים בהתחייבויות שלהם, ומשלמים כמו שעון בכל חודש את ההלוואות שלהם. וחזור למושא המאמר, הבנקים לא יכבדו ברצון מי שבחר באופן מכוון שלא לשלם את החובות שלו, ובחר בדרך הקלה של פשיטת רגל. ואם תמשיכו לקרוא תדלו המון ידע, כי “ידע זה כוח”.

אני לחלוטין טוען שקבלת משכנתא לאחר פשיטת רגל זה דבר לחלוטין אפשרי, אבל כן חייבים להבין שזה דבר לא פשוט וצריכים להתכונן לדבר הזה.

האם מתאפשרת קניית דירה ומשכנתא לאחר הפטר רק על ידי הבנק?

ממש לא, הבנקים הם לא היחידים שמאפשרים קניית דירה ומשכנתא לאחר הפטר. ואם אתם מרימים כעת גבה ושואלים את עצמכם – האומנם? נקדים להסביר. ובכן, קיימים כיום גופים חוץ בנקאיים אשר דרכם אפשר לקבל משכנתא לאחר הפטר. מן הסתם, תידרשו לספק בטוחות יותר מוצקות מהסטנדרט ואף להוכיח שההתנהלות הפיננסית שלכם יציבה. הגופים החוץ בנקאיים יעבירו אתכם המון בירורים, בטרם שיאשרו לכם קבלת משכנתא. במידה וכל הבירורים יעברו חלק, יהיה באפשרותכם ליהנות מקבלת הלוואת משכנתא חוץ בנקאית. כך או כך, מוטב שתצטיידו בשירותים של יועץ למשכנתאות תותח, על מנת להימנע מביצוע טעויות הרות גורל, שיעלו לכם בסירוב קבלת משכנתא.

האם לפני קניית דירה ומשכנתא לאחר הפטר יש להימנע מלעשות עסקים עם בנקים שהיו מעורבים בתהליך פשיטת הרגל שלכם?

באופן כללי, ולמרבה הפלא, קיימים כיום בנקים שמאפשרים לכם לקבל משכנתא לאחר חצי שנה של הפטר, ויש מי מבניהם שיאשרו לכם לקבל משכנתא בתום שנתיים וחצי של הפטר, וכמובן יש מהם מי שאף פעם לא יאשר לכם קניית דירה ומשכנתא לאחר הפטר.

ולא משנה מה תעשו. עליכם להבין, כי לפני קניית דירה ומשכנתא לאחר הפטר יש להימנע באופן גורף מלעשות עסקים עם בנקים שהיו מעורבים בתהליך פשיטת הרגל שלכם, משום שבאופן הזה ירדו הסיכויים שלכם בקבלת משכנתא. משמע – בנק שהיה מעורב בתהליך הסדר החוב שלכם ומחק לכם בפועל חובות בתהליך של פשיטת הרגל שלכם, אף פעם לא יסכים לאשר לכם משכנתא, גם אם קיבלתם הפטר.

מי אני בכלל?

שמי מרטין בוקסדורף, אני מטפל מזה 15 שנה במשכנתאות לאחר פשיטות רגל ואני מאוד אשמח להיות האדם שילווה אתכם למשכנתא שלכם.

לקרוא עוד על מרטין בוקסדורף- כתבה בדה מרקר

קרדיט תמונה: יח”צ

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...