פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך תדעו האם כדאי לכם להתקלח בבוקר או בערב

אחת הסוגיות הכי עתיקות בעולם המודרני, או לפחות מאז שהומצא דוד השמש, היא שאלת תזמון המקלחת היומית שלנו. כמו בהרבה ויכוחים מפורסמים אחרים, עושה רושם שגם במקרה הזה אוכלוסיית העולם נחלקת לשניים: אלה שלא יכולים לפתוח את היום בלי מקלחת, ומנגד, אלה שלא מצליחים להבין את אלה שלא יכולים לפתוח את היום בלי מקלחת ובטוחים שהזמן הנכון לעשות זאת הוא בערב. אז האם יש תשובה אחת נכונה?

ובכן, כמו בכל דבר בחיים, גם לטיימינג של המקלחת שלכם יש פלוסים ומינוסים, והזמן האופטימלי עבורכם להיכנס לאמבטיה ולהתפנק עם מקלחת מרעננת, כך מסתבר משתנה בהתאם לאופי ולהרגלים שלכם. אז באיזה צד אתם אמורים להיות? הנה כמה הסברים שיעזרו לכם להחליט.

גיף מקלחת

עדיף לכם להתקלח בבוקר אם….

יש לכם עור שומני. אם יש לכם בעיה עם שמנוניות מופרזת בעור, כדאי לכם לשקול להכניס מקלחת ללו"ז הבוקר שלכם, במקום להמתין איתה עד הערב. מקלחת בבוקר מועילה ביותר עבור אלו עם עור שומני כיוון והשמנוניות נוצרת ומצטברת בעיקר במהלך הלילה ומקלחת בוקר מנקה את נקבוביות העור ביעילות ובמהירות.

אתם אנשים יצירתיים, או שהצורך ביצירתיות הוא חלק קבוע בעבודה שלכם. מקלחת בוקר היא סוג של מדיטציה, היות והיא מכניסה את המוח שלכם למצב בו הוא מאוד נינוח ושליו, ויחד עם זאת ערני ודרוך, מצב אופטימלי להיווצרות רעיונות חדשים וטובים. לכן, באופן טבעי, מקלחת על הבוקר "מתניעה" את המוח ומעניקה לו זריקת מרץ חיונית להמשך היום, מסבירה שלי קארסון, מרצה לפסיכולוגיה באוניברסיטת הארוורד.

"אם יש לכם בעיה שדורשת מחשבה יצירתית ואתם מנסים לפתור אותה במשך המון זמן ללא הצלחה, אתם יכולים לתת לה לנוח בחלק האחורי של הראש שלכם ולהתבשל שם בזמן שהתת מודע שלכם עושה עבורכם את העבודה, ואתם נרגעים ומנקים את הראש. במקרים רבים, זה עובד".

אתם מתקשים להתעורר בבוקר. אנשים רבים נוהגים להתקלח על הבוקר כי זה מסייע להם להתעורר. מסתבר שאכן, מקלחת בבוקר מסייעת לגוף להיות ערני יותר ויותר מכך, מתניעה את מערך חילוף החומרים בגוף. אם אתם זקוקים לדרבון נוסף, מחקרים מראים כי הורדה דרמטית של טמפרטורת המים בדקות האחרונות של המקלחת בבוקר תסייע לכם להיות ערניים ומפוקסים יותר במהלך היום.

אתם מתאמנים בשעות הבוקר המוקדמות. כמובן, אם אתם עושים את זה, אין הרבה הגיון במקלחת ערב אם הדבר הראשון שאתם עושים בבוקר הוא ריצה או אימון כושר. מקלחת אחרי אימון היא הכרחית, ובמקרה הזה אין צורך בהסברים.

יש לכם נטייה להיחתך כשאתם מתגלחים. מרבית הגברים נוהגים להתגלח לפני המקלחת. אם גם אתם מוגדרים כשלומיאלים ונוהגים להצליח לחתוך את עצמכם ולדמם בכל פעם שאתם מתגלחים עם סכין, עדיף שתעשו זאת בבוקר. למה? כי מחקרים מראים שקרישת הדם בשעות שבין הבוקר לצהריים מהירה הרבה יותר. לא לגמרי קשור למקלחת עצמה אבל היות ושתי הפעולות הללו, גילוח ומקלחת, הולכות יד ביד, לגמרי עדיף לעשות זאת בבוקר.

אתם מזיעים בלילה. רצה הגורל ובעוד חלק מאתנו מתעוררים בבוקר עם ריח של שושנים, אנשים אחרים, ולא משנה אם חורף או קיץ בחוץ, קמים בבוקר כשהם שטופי זיעה. אם גם אתם נמנים על קבוצת האוכלוסייה הזאת, מקלחת בוקר היא הכרחתי כדי לגרום לכם להרגיש טוב יותר עם עצמכם בהמשך היום, וכמובן, כדי לשמור על העור שלכם נקי ובריא.

עדיף לכם להתקלח בערב אם….

אתם מתקשים להירדם בלילה. נכון, באחת הפסקאות הקודמות סיפרנו לכם שמקלחת גורמת לגוף שלכם להיות ערני וחד יותר, אבל בלילה, הסיפור הוא שונה לגמרי. "ההתקררות המהירה של הגוף ברגע שאתם יוצאים מהמקלחת נוטה להיות זרז שינה טבעי" מספר ד"ר כריסטופר ווינטר, מנהל רפואי במרכז שינה באחד מבתי החולים בארצות הברית. "לכן, מקלחת, שגורמת לירידה בטמפרטורת הגוף אחרי שיוצאים מהאמבטיה, היא דרך נהדרת להתל בגוף שלנו ולגרום לו לחשוב שהגיע הזמן לישון".

אתם סובלים מעור יבש. אם לעור שלכם יש נטייה להפוך לפתיתי ויבש, העבירו בהדרגתיות את זמן המקלחת היומית שלכם לאחרי שעות העבודה. "לשטוף את הגוף עם סבון או חומרי ניקוי אחרים בשעות הבוקר היא פעולה שמומלצת בעיקר עבור אנשים עם עור שמנוני. אלה שסובלים מיובש תמידי בעור ירגישו הרבה יותר טוב עם מקלחת בערב", מספרת טניה קורמלי, רופאת עור מלוס אנג'לס.

אתם תמיד דואגים לישון על מצעים נקיים. אם אתם אף פעם לא מחליפים מצעים, אתם דיי הורסים את כל מה שהשגתם באמצעות המקלחת כאשר אתם עוטפים את עצמכם בבד מלא בחלקיקי עור יבש ובלכלוך אחר שאתם אפילו לא רוצים לחשוב עליו. אולם, אם אתם חובבי ניקיון ואוהבים להיכנס תמיד למיטה נקייה, אל תהרסו את ההרגל הזה ותיכנסו למיטה כשאתם סוחבים את שאריות היום שהצטברו עליכם מאז מקלחת הבוקר.

שגרת היום יום שלכם גורמת לכם לבוא במגע עם דברים לא נקיים. באופן טבעי, אם אתם עובדים שעות ארוכות בשמש, או בעבודה כלשהי שכוללת מאמץ פיזי, ברור שתרצו לשטוף מעליכם את הזיעה לפני שהיא שוקעת בעור שלכם ועשויה לגרום לבעיות בו. אבל גם אם אתם עובדים בעבודה משרדית אבל מבלים חלק מהיום בתחבורה ציבורית או באזורים עם זיהום סביבתי גבוה, או למעשה, כל עיסוק שגורם לכם להתלכלכך, גם אם לא מדובר בלכלוך נראה לעין, בהחלט כדאי להקדיש את הדקות הראשונות בבית למקלחת טובה ומרעננת שתגרום לכם לחזור להיות נקיים.

אתם עורכים אימוני כושר במהלך היום או בערב. סביר להניח שלא תרצו להיכנס למיטה עם שאריות הזיעה משיעור הזומבה, הקרוס-פיט או ה-TRX שלכם. מקלחת בערב לאחר האימון היא פשוט חובה.

מקלחת נעימה!

פורסם במקור: Hello giggles

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...