הפיילוט הקצר של סדרת הסטלנים הראשונה בישראל הוא פשוט מעולה

בכל חבר’ה שמכבדים את עצמם יש תמיד שני טיפוסים קבועים בחבורה: מצד אחד החבר הרציני, זה שתמיד דואג לארגן את המפגשים, לשלם לשליח של הפיצה ולסדר את הבלאגן אחרי שכולם מעוכים ומהצד השני, החבר הסטלן וחסר האחריות שכולם אוהבים ותפקידו מסתכם לרוב בלדאוג שיהיה משהו לעשן ועל הדרך למרר את חייו של החבר האחראי ולסבך את כולם בצרות.

לירן רוט וז’אן ז’אן, צמד יוצרים ובוגרי החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב, יצרו וביימו את “מויש“, סדרת רשת חדשה שעוקבת אחר מעלליו של סוחר מריחואנה חביב שבסה”כ מנסה להעביר את הזמן בסבבה ולשרוד בשלום את תקופת המבחנים שלו כדי שיוכל לטוס ולפגוש את חברתו הילה שממתינה לו בהודו. אולם, כיאה לסטלן אמיתי שום דבר לא הולך לו בצורה חלקה והוא מסתבך ונקלע לאינסוף סיטואציות משעשעות ומצחיקות במיוחד.

בפרק הפיילוט של הסדרה, מצליח מויש, בלי להתכוון כמובן, לחרב את חייו של השותף שלו זיו, אחרי ששכח לשלם את חשבון המים וגרם לשרשרת התרחשויות קורעות. למרות הרוגע והאדישות המוגזמים שלו ולמרות שמדובר באדם בעל פוטנציאל גבוה ליצירת נזק, מספיקות 60 שניות בדיוק של צפייה בסרטון כדי להתאהב במויש (משחק מעולה של ניב הר-זיו) ולרצות לצרף אותו לחבר’ה שלכם או בעיקר לראות עוד מהסדרה.

[xyz-ips snippet=”youtubeembed”]

אלא שכאן בדיוק מתחילה הבעיה. את כל העלויות שנדרשו ליצירת הסדרה מימנו צמד היוצרים מכיסם וכעת הם פונים לגולשים באמצעות קמפיין מימון בהדסטארט כדי לנסות ולגייס 40 אלף שקלים שיעזרו להם להפיק את שני הפרקים המלאים הראשונים ה של מה שהם מכנים “סדרת הסטלנים הראשונה בארץ הקודש”, כזאת שלא דופקת חשבון ומבטיחה להיות הדבר הכי מצחיק בסביבה. אם לשפוט על פי הפרק הראשון, הפוטנציאל בהחלט קיים.

אז נכון, הסדרה מלאה בסטיגמות לא מחויבות המציאות כלפי מעשנים, ויש בה גם אלמנטים סקסיסטיים למיניהם, אבל בשורה התחתונה, היא קלילה, משוחקת היטב וגרמה לנו לצחוק בקול יותר מפעם אחת. רוצים עוד ממויש? מוזמנים לתמוך בפרויקט כאן או לפרגן להם בלייק בעמוד הפייסבוק של הסדרה.

לייק לפטריה בפייסבוק