מעולה: לאן נעלמה קוביית השוקולד האחרונה מטבלאות השוקולד של MILKA?

על פי מחקרים לא מבוססים, קוביית השוקולד הכי שווה בחפיסת שוקולד (טבלת שוקולד) היא כמו בן, הקובייה האחרונה. ככה זה – כשמשהו עומד להיגמר, הוא מושך שבעתיים.

יצרנית השוקולד המעולה Milka השיקה לאחרונה פעילות מגניבה ומקורית במיוחד, המעמידה במרכז הקמפיין את אותה קוביית שוקולד אחרונה שכולם כל כך רוצים. בחברה ניסו לחשוב על דרך יצירתית במיוחד לקדם את המסר של מותג השוקולד שלהם, Dare To Be Tender (העז להראות את הרכות שבך, בתרגום חופשי), ואיך נאמר, הצליחו בענק.

במסגרת הקמפיין יוצרו כעשר מליון טבלאות שוקולד בהם חסר ריבוע השוקולד האחרון. חפיסות השוקולד נמכרו בסופרים ברחבי צרפת וגרמניה במטרה לבחון את סבלנותו ונדיבות לבו של קהל הקונים המקומי. בעלי חפיסות השוקולד נקראו להיכנס לאתר מיוחד, בו התבקשו להזין קוד ייחודי שהוטבע על החפיסה ואז נדרשו להחליט: האם לדרוש את קוביית השוקולד החסרה לעצמם, או לחילופין, להעניק אותה לאדם אחר שהם אוהבים, במשלוח עד הבית על חשבון Milka.


על פניו, הפעילות המקסימה הזאת נראית פשוטה למדי, אך בכדי להוציא אותה לפועל נדרשו בחברה לשנות לחלוטין את פס הייצור של השוקולד שלהם, כך שבכל חפיסה “ייעלם” ריבוע שוקולד אחד. בנוסף, נדרשו בחברה ליצור מערך הפצה לקוביות השוקולד החסרות, תוך התחשבות בתנאי מזג האוויר, כדי למנוע מצב בו אנשים מקבלים הביתה דייסת שוקולד במקום קוביית שוקולד.

כמובן, הרבה יותר כיף לקבל בדואר חפיסת שוקולד שלמה מאשר ריבוע שוקולד קטן, אבל איך שלא תהפכו את זה, וגם אם האנשים שזכו לקבל את קוביית השוקולד נשארו עם טעם חזק של עוד, מדובר בפעילות גאונית, שמחזקת את הקשר בין המותג לקהל שלו, ומעבירה את המסר של החברה על הצד הטוב ביותר: הרבה יותר כיף לתת מאשר לקבל. צפו בסרטון.

לייק לפטריה בפייסבוק