מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר? מדריך לגבר המטופח

בוקר טוב! שגרת הבוקר של כל אחד ואחת היא שונה ומשתנה, מעט פעולות כמו צחצוח שיניים  למשל, אשר משותפות אצל רבים. גם טיפוח הפנים אט אט נכנס לתודעה של רבים, והחשיבות שבשגרת טיפוח קבועה ומובנית כבר לא נוגעת  רק לנשים. יותר ויותר גברים מתחזקים בימינו שגרת טיפוח, שכוללת תכשירים רבים ומגוונים, מסרום ועד סבון פנים, ומוכיחים לנו שגם לגברים מגיע ליהנות מעור פנים נקי וזוהר.

Credit: Pexels

צעד ראשון: לשטוף פנים

הצעד הראשון נראה כמעט מובן מאליו, גם לאלו שלא מקיימים שגרת טיפוח. מעבר לכך ששטיפת הפנים מעוררות ועוזרת להילחם בעייפות הבוקר, היא טומנת בחובה יתרונות רבים. השטיפה הראשונים במים קרים עוזרת להסיר לכלוכים ושומנים שמצטברים על הפנים. אן המקום לציין שלא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מידי פעמים כדי לא לגרום לייבוש העור. עם זאת, אם אתם עובדים בסביבת עבודה מלכלכת, הערה זו לא נוגעת עבורכם, ושטיפת הפנים בתכיפות היא הכרחית כדי לשמור על היגיינה טובה ולהימנע מנגעים ופריחות בעור.

 צעד שני: סבון פנים

סבון פנים, כשמו כן הוא, נועד לנקות את הפנים. מורחים אותו בתנועה סיבובית המזכירה עיסוי, והוא משמש כדי להיפטר מעודפי הלכלוך והשומן שלא ירדו גם לאחר השטיפה הראשונית. חשוב למרוח את סבון הפנים על פנים לחות, כך שאם חשבת לוותר על הצעד הראשון ולקפוץ היישר לשני – הדבר לא מומלץ. את סבון הפנים ניתן להסיר אחרי מספר שניות בעזרת מטלית לחה או בשטיפה במים קרים עד פושרים. מים חמים עלולים לפתוח את הנקבוביות, ולכן לא מומלץ להשתמש בהם, בכדי שלכלוך שמצטבר במהלך היום לא יחדור אל תוך העור.

צעד שלישי: סרום

סרום בעולם הטיפוח הוא שם של תכשיר שמשלים את סדרת הטיפוח היומיומית הבסיסית. הוא בעל ריכוז גבוה של חומרים פעילים וחיוניים, המסייעים בתהליך חידוש התאים ומזכים את העור במראה זוהר, נקי וחלק. הסרום בדרך כלל חודר יותר עמוק מקרמים רגילים לפנים , ולכן גם אם תבחרו לא לבצע את כל השלבים המומלצים במדריך זה, מומלץ לא לדלג על שלב הסרום ולרכוש לכם סרום משלכם.

 צעד רביעי: קרם פנים

קרם פנים מעניק לחות לשכבת העור של הפנים. במידה והעור שלכם יבש – מעבר לשתיית מים מרובה, קרם פנים הוא פתרון אידיאלי. הקרם גם מפיץ ריח טוב וגם עוזר לעור להיות רך יותר. בעת קניית קרם פנים, מומלץ להתייעץ עם המוכרת על מנת לבחור את קרם הפנים שמותאם בדיוק לסוג העור שלכם, וכך להגיע לתוצאה מיטבית.

צעד חמישי: קרם הגנה

נזקי השמש כוללים בין היתר ייבוש של עור הפנים, פיגמנטציה בעור, ועלולים להוביל אפילו לסרטן. לכן, ההמלצה הרווחת היא להשתמש בקרם הגנה המותאם לפנים כל בוקר לפני יציאה מהבית, ובמיוחד בקיץ הישראלי.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק