פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

צפו בשינוי המדהים של בחורה עם שיתוק מוחין לאחר שימוש בקנאביס

מאת קנאביס – מגזין עם כיוון

אני חיה במדינה בה לא קיים קנאביס רפואי". כך פותחת ז'קלין פטרסון, הלוקה בשיתוק מוחין חמור, את סיפורה העצוב, שמדגיש שוב עד כמה הקנאביס מסוגל לעזור לאנשים מסויימים ועד כמה מתעלמים השלטונות אפילו מאלה הנואשים לקבל את התרופה הירוקה.

שיתוק מוחין (Cerebral Palsy) הוא חוסר תפקוד חמור של מערכות עצביות שונות הנובע מפגם התפתחותי, ובמקרים קשים כמו זה של ז'קלין בא לידי ביטוי בעיוותים פיזיים חמורים ואף בגמגום קשה ותמידי. אנשים הסובלים מתופעה זו על מגוון דרגותיה השונות, מתקשים לנהל אורח חיים סביר ונדרשים להשתתף בטיפולים רפואיים ופיזיותרפיים ארוכי טווח (בדרך כלל למשך שארית ימיהם) שאף לא תמיד נושאים פרי, אך זו אינה הדרך היחידה.

[xyz-ips snippet="youtubeembed"]

מחקרים מוכיחים כי קנאביס עשוי לסייע ללוקים בשיתוק מוחין. הקנאביס הרפואי פועל כחומר מטשטש ומאלחש, גורם להרפיית שרירים ומגרה אזורים שונים במוח. ז'קלין, המתקשה לתפקד אפילו בשגרת היום-יום הפשוטה, ובמיוחד כאמא לשני ילדים, מעידה על עצמה שתוך מספר שאיפות מהחומר היא מרגישה את הרפיית השרירים ואת השיפור המדהים בקצב הדיבור (צפו בעצמכם 4:50). למישהי במצבה מדובר בלא פחות מאפשרות להפסיק לזמן מה את הכאבים ולשוב לחיים נורמליים. אז למה היא אינה מקבלת אותה?

"אני שונאת את הגמגומים האלה וקנאביס הוא הטיפול היעיל ביותר שמצאתי," מספרת ז'קלין. "אם אתפס קונה או מעשנת מריחואנה ישנה אפשרות שאאבד את ילדיי. בגלל שהתפקוד האימהי שלי לקוי בעקבות הכאבים, אז כן, לקנות את הקנאביס בשוק השחור שווה את הסיכון. בשבילי להיות אמא טובה זה הדבר הכי חשוב בעולם."

ז'קלין התגוררה בקנזס סיטי אשר במדינת מיזורי שבארה"ב. לצערה הרב של ז'קלין ושל עוד אלפי חולים אחרים, מדינת מיזורי אינה מאפשרת שימוש בקנאביס רפואי ולא מתירה לחולים המתגוררים בה לקבל אותו באופן חוקי. הדבר מאלץ אותה ורבים כמוה לפנות לשוק השחור תוך סכנה של הסתבכות עם החוק ואף מעצר, אך עבור חולים הנמצאים במצב קשה כמו ז'קלין, שווה לקחת את הסיכון בכדי לזכות בעוד כמה שעות מאושרות של חיים נורמאליים.

לאחר שנתפסה והואשמה בהחזקה ושימוש במריחואנה, עברה ז'קלין מקנזס לקליפורניה, שם קיבלה רשיון רפואי לשימוש בקנאביס.

פורסם במקור באתר קנאביס – מגזין עם כיוון

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...