קפה רותח: מקדונלדס פותחת חזית נגד קופיקס

ברשת מקדונלדס השיקו אתמול פרסומת טלויזיה חדשה, פרסומת אשר פותחת חזית חדשה במלחמת הקפה המוזל שיצרה רשת  Cofixמאז שהגיחה לחיינו. כזכור, לפני קצת יותר מארבעה חודשים, הושקו הסניפים הראשונים של רשת Cofix המציעה קפה ועוד מגוון רב של מוצרים נלווים אחרים כמו מאפים, עוגות, כריכים ועוד, במחיר זול במיוחד של 5 שקלים.

רשת Cofix טרפה למעשה את שוק הקפה המקומי, וגרמה לרשתות גדולות וותיקות כמו ארומה, קפה קפה, רולדין וואחרות לדריכות גדולה וגם להוזלת מחירים, וכמובן, עין אחת שתמיד פקוחה ומביטה על הנעשה ברשת קופיקס המתפתחת.

שחקנית נוספת אך פחות בולטת בשוק הזה היא רשת בתי הקפה של מקדונלדס, מק’קפה, שדואגת להזכיר בפרסומת החדשה שלה, כי גם היא כאן, ובהחלט שווה לכם לשקול לשתות את הקפה שלכם בסניפים שלה.


בסרטון הקצר, 30 שניות בסה”כ, אין קריין, ואין תסריט מתוחכם. בסה”כ כמה שוטים של הכנת הקפה האיטלקי של מקדולנדס, כשברקע הכיתוב הבא: “אנחנו במקדונלדס מגישים קפה איטלקי משובח ב-4.90 ש”ח כבר שנתיים. אנחנו פשוט לא עושים מזה כל כך הרבה רעש. אגב, אצלנו במקדונלדס, גם כשיושבים, הקפוצ’ינו רק ב-4.90, והאספרסו ב-3.90”. המסר לקבל ולרשת קופיקס הוא חד וברור – אנחנו היינו כאן הרבה לפני עם כוס קפה זולה וטעימה, ואפילו זולה יותר מהמחיר שמציעה קופיקס.

אולם, על אף שהפרסומת הזו בהחלט עניינית ועשויה הייטב, המסר האמיתי מאחוריה הוא בעצם סוג של הודאה בכישלון של מקדונלדס. בסרטון מודה למעשה מקדונלדס כי השיווק של רשת קופיקס היה מבריק ומפתיע ותפס את כולם, כולל מקדונלדס עם המכנסיים למטה. מה זה משנה שיש לכם קפה זול בחמישה שקלים אם אף אחד לא באמת רוצה לרכוש אותו, ואף אחד לא מדבר עליו? גם המסר עצמו מזכיר קצת בית ספר יסודי. ילד מראה לכל החברים בכיתה את הצעצוע המגניב החדש שההורים קנו לו, ואז, אחרי שכולם סיימו להתלהב, מגיע ילד אחר, טיפה פחות מקובל, ואומר לו ליד כולם: “מה אתה מתלהב? גם לי יש כזה”, אבל זה לא באמת מעניין אף אחד.

רשת בתי הקפה של מקדונלדס עדין לא מיתגה את עצמה בצורה מספיק יעילה בארץ ואולי הפרסומת הזו תחזיר אותה בחזרה למודעות של הצרכנים, ותגרום להם להבין שיש להם אלטרנטיבה נוספת לקפה זול. מצד שני, אולי זה מעט מדי, מאוחר מדי.

לייק לפטריה בפייסבוק