קמפיין קסום: המראה שגרמה לאנשים להפוך לרוח רפאים

בקרוב, כמו בכל שנה, יערך בקנדה פסטיבל הקסמים של קוויבק סיטי.  כיאה לפסטיבל העוסק בנפלאות הקסמים, מנסים בכל שנה מארגני הפסטיבל ליצור קמפיין מקורי ומעניין, שיהלום את אווירת המסתורין והקסם בעיר לקראת הפסטיבל וימשוך את תשומת לב הקהל.

השנה, סיפק הפסטיבל מתיחת רחוב משעשעת במיוחד. על חלון ראווה גדול באחת החנויות במרכז העיר, הוצבו שישה מסכי ענק, אליהן חוברה מצלמה, כך שהעוברים ומל חלון הראווה יכלו לראות את עצמם כאילו הייתה זו מראה. אולם, בעוד ארבעה מן המסכים באמת צילמו את העוברים והשבים, שני המסכים האמצעיים הכילו סרטון שצולם מראש ובו מופיעים שחקנים שהתגייסו לטובת המשימה.

השחקנים עמדו מול המסכים כאילו הם במקרה עברו בסביבה, כך שנראה היה שהמצלמה מצלמת אותם. אך כצפוי, כאנשים אחרים שחלפו באותו זמן בדיוק מול המראה ונעמדו בסמוך לשחקן הביטו במסך, הדמות שלהם לא הופיעה בו. התגובות כללו כמובן הלם ראשוני, אחר כך ניסיון להבין איך יכול להיות שהאדם שעומד לידם מופיע על המסך והם הפכו לרוח רפאים, ואז ההבנה כי מדובר בתעלול, כשדיילת של הפסטיבל חילקה להם פלאייר מרגיע.

גם בשנה שעברה הצטיינו מארגני הפסטיבל במקוריות שלהם, כשהציבו שלט חוצות גדול ומעליו כובע קוסמים, ברחוב מרכזי בעיר. בתוך הכובע הונח אוכל ליונים, כך שלמתבוננים שעברו ברחוב נראה היה כי יונים יוצאות באורח פלא מהכובע. צפו בסרטונים מהשנה ומהשנה שעברה, ואם אי פעם תבקרו במחוז קווייבק שבקנדה, אל תשכחו לתת קפיצה לפסטיבל.


לייק לפטריה בפייסבוק