פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

נפרדים: הנאום המרגש האחרון ו- 5 השירים הגדולים של לו ריד

אתמול הלך לעולמו אחד מאגדות הרוק הגדולות ביותר שהעולם הזה יכל להציע לנו, לו ריד. ריד היה בן 71, ונפטר ככל הנראה ממחלת כבד, לאחר שלפני מספר חודשים עבר השתלת כבד.

בתחילת דרכו היה ריד המייסד, הסולן והכותב הראשי של להקת Velvet undergroung, בניהולו של האמן אנדי וורהול, ובהמשך, לאחר שהלהקה התפרקה, המשיך לקריירת סולו מיוחדת שתמיד חרגה מהמיינסטרים המקובל והציגה מוזיקה חדשנית, אלבומים נסיוניים והרבה תשוקה ליצירה חדשה. בשנת 1996, עם יציאתו לאקרנים של הסרט הפרובוקטיבי “טריינספוטינג”, זכה להיטו הגדול של ריד “Perpect Day” להופיע בפסקול הסרט, ועקב כך לחשוף אותו שוב לעולם, ולדור החדש של המתבגרים שלא גדלו על יצירותיו.

לפני כחודשיים זכה ריד בפרס “ההשראה” בטקס אנשי השנה לשנת 2013 של מגזין הגברים GQ, וכשעלה לבמה לקבל את הפרס העניק נאום קצר במיוחד אך מעורר השראה ומרגש כמו שרק ריד יודע, אוסף שורות קצרות שמתארות יותר מהכל את דמותו של לו ריד, האיש שהשפיע על עשרות אלפי מוזיקאים ברחבי העולם.


“יש רק עיסוק אחד שיכול לשנות את העולם וזה רוקנ’רול אמיתי. אני מאמין מעומק ליבי ועד התא האחרון שלו,  שרוקנ’רול יכול לשנות את הכל. אני בוגר של אוניברסיטת וורהול, ואני מאמין בכוחו של הפאנק. עד ליום הזה, אני רוצה לבלוע הכל”.

אין בכוונתינו להרחיב כאן רבות על הביוגרפיה העשירה של לו ריד, ועל הקריירה המפוארת שלו שלא תמיד כלל הצלחה מסחרית ופרגון מצד המבקרים. את המידע הזה תוכלו לקבל באמצעות ביקור בויקיפדיה. במקום זאת, ניתן למוזיקה של ריד לדבר בפני עצמה. הנה חמישה שירים בלתי נשכחים של ריד, שתמיד ישארו איתנו.
quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...