פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אתם תשפטו: האם הפרסומת החדשה של הלוטו נגנבה ממערכון של זהו זה?

בדיוק לפני חודש עלתה לאוויר הפרסומת החדשה של הלוטו, פרסומת נוספת בסדרת הפרסומות הלוטוגוצים. ממש כמו בסרטונים הקודמים בקמפיין הלוטומניה, כדורי הלוטו המופרעים שוב נמצאים שם כדי לנקום, הפעם בקבלן דירות מרושע שמוסר את המפתח לדירה מלאה בליקויים לזוג צעיר אומלל שרכש אותה ממנו.

ערן שטרום, עורך וידאו במקצועו וחובב "זהו זה!" מושבע, צפה גם הוא בפרסומת ואיך לומר בעדינות, היא נראתה לו קצת מוכרת. אחרי שנבר מעט במרתפי המוח שלו ולאחר מכן ביוטיוב, שלף שטרום מהארכיון את מערכון "מסירת דירה" של זהו זה ששודר אי שם לפני כ-25 שנה ובו מככבים דובל'ה גליקמן ואבי קושניר, מערכון שמזכיר בצורה מאוד מחשידה את הפרסומת של "האחים פולנטה".

כיאה לעורך רציני, התיישב ערן על המחשב ויצר את הסרטון הבא, שמשלב בין המערכון לפרסומת ומוכיח עד כמה הם דומים. את התוצאה הסופית פרסם שטרום ביוטיוב כבר לפני שלושה שבועות, אבל הסרטון זכה לחשיפה רק אתמול, כשפורסם בעמוד הפייסבוק של חינוכית 23 שם זכה למאות לייקים, שיתופים ותגובות של גולשים שפרגנו לשטרום על התגלית.

[xyz-ips snippet="youtubeembed"]

לפני שנמהר לשפוט את הקופירייטרים ואנשי הקריאייטיב שיצרו את הפרסומת של הלוטו, חייבים להזכיר שמקריות קיימת בעולם וקיים סיכוי קטן כלשהו ש"מוחות גדולים חושבים אותו הדבר", אבל ביננו, לא צריך להיות גאון כדי להגיע למסקנה שבוצעה כאן העתקה מסוימת, גם אם מדובר לכאורה ב"השראה" מפוקפקת מהמערכון המקורי, במיוחד לאור העובדה שלא ניתן לו קרדיט כלשהו.

בכל אופן, בין אם מדובר בגניבת קונספט או לא, משהו חיובי אחד יצא מהפרשה הזאת וזו הזדמנות להיזכר בעוד מערכון נהדר של "זהו זה!" ומשם לזרום לעוד כמה כאלה שיבזבזו לכם את הזמן בורה מושלמת.

אז מה אתם אומרים? מקריות מוזרה או העתקה בוטה? מוזמנים לצפות במערכון המלא ובפרסומת של הלוטו ולשפוט בעצמכם:


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...