אחרי שבעה חודשים: דורה הכלבה הושבה לבעליה

הסיוט הגדול ביותר עבור כל בעל כלב, הוא החשש לאבד אותו. חיות המחמד שלנו הם כמו משפחה עבורנו, והמחשבה לקום יום אחד בבוקר ולא למצוא אותם במקום הקבוע, מפחידה. בישראל, חייב כל בעל כלב לצייד את הכלב שלו בשבב חכם, באמצעותו ניתן יהיה לדלות מידע על הכלב ועל הבעלים במידה והכלב הלך לאיבוד. במדינת טקסס שבארצות הברית אין חובה חד משמעית לעשות זאת, ועל כן, רק 25 אחוזים מהכלבים שהולכים לאיבוד מושבים בסופו של דבר לבעליהם.

הסרטון הבא מציג את סיפורה המרגש של דורה, כלבה מסוג רועה גרמני מעורב. בליל הרביעי ביולי 2012 במהלך חגיגות יום העצמאות של אמריקה, נבהלה דורה מופע הזיקוקים הקולני, והתקף החרדה שחוות גרם לה לברוח מביתה בפריסקו טקסס. במשך חודשים ארוכים חיפש הבעלים של דורה את כלבתו, אך החיפושים לא העלו דבר.

dora meets her owner

אולם, שבעה חודשים לאחר ההיעלמות, הגיע הסוף הטוב וההוליוודי של הסיפור הזה. שירות החיות המקומי CCAS בעיר מקיני, כשלושים קילומטר ממקום ההיעלמות, סרק את השבב של דורה והצליח לאתר את הבעלים שלה. בסרטון המקסים מתועד רגע המפגש הראשון והמרגש בין הבעלים לכלבתו האבודה.

בשירות החיות ‘ניצלו’ את הסיפור הנוגע ללב בכדי לנסות ולהגביר את המודעות לחשיבות השבב האלקטרוני, כשהפכו את הסרטון למעין פרסומת הקוראת לבעלי כלבים להתפכח. הפעולה הכל כך פשוטה הזאת עשויה מאוד להשתלם ביום מן הימים.


לייק לפטריה בפייסבוק