פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ייצוג משפטי בעבירות פליליות ועבירות צווארון לבן

עבירות כלכליות, מזכות את מבצעיהן, במקרים רבים, ברווח כספי שמן, תוך פגיעה ברווחה הכוללת של המשק ושל הציבור כולו. עבירות “הצווארון הלבן”, מתבצעות במרבית המקרים על ידי בני אדם המנהלים אורח חיים נורמטיבי, לחלקם מעמד ציבורי או חברתי. המניע המרכזי המביאים לביצוע העבירות הוא המניע הכלכלי. הדרך להרתיע מפני ביצוע העבירות האמורות נעוצה במאפייניהן המיוחדים של העבירות ומבצעיהן.

עצם ההרשעה בעבירות פליליות די בה לפגוע בשמם הטוב של מבצעי העבירות ולשמש גורם מרתיע מפני ביצוען. בהיותם, לרוב, אנשים מבוססים, אשר אינם פועלים מתוך מצוקה כלכלית או סוציאלית, נקבע על ידי בתי המשפט כי נדרש עונש מאסר ממשי מאחורי סורג ובריח כדי להרשיע את עברייני הצווארון הלבן.

Credit: Freepik

ייצוג משפטי בהליך הפלילי

בהליכי חקירה פליליים, בהליכי שימוע פלילי או כתב אישום פלילי בעבירות צווארון לבן חשוב לפנות לייצוג משפט מעורך דין פלילי-צווארון לבן בעל ידע וניסיון משפטי בתחום המשפט הפלילי והעבירות הכלכליות. עורך דין פלילי בעל ידע בעבירות צווארון לבן ועבירות כלכליות שכן בהליכים פליליים לא פעם מתנהלים במקביל, הליכים אזרחיים ומסחריים כנגד מבצעי העבירות. חשוב כי עורך הדין ידע לבחון את נסיבות המקרה ומלוא החשיפה המשפטית של הלקוח, ידע לספק ייעוץ משפטי מקיף ויילחם על חפותכם תוך מתן הגנה משפטית מול הרשויות בישראל להקטנת החשיפה הכלכלית בתיקי צווארון לבן.

בכל מקרה של חשד לביצוע עבירות פליליות מתחום הצווארון הלבן מומלץ להיוועץ בהקדם בעורכי דין פליליים הבקיאים בתחומי המשפט הכלכלי על מנת לקבל ייצוג משפטי מקצועי ומקיף. במהלך השנים האחרונות, חלה החמרה בענישה שמטילים בתי המשפט על מבצעי עבירות צווארון לבן ומשום כך, הליווי המשפטי הינו חשוב והכרחי כבר בתחילת הליכי החקירה.

ענישה מחמירה לעבריינות כלכלית מתוחכמת

חומרתה של עבריינות הצווארון הלבן, הנוגעת לרוב במעשי שחיתות ובצע כסף, מתעצמת דווקא העובדה שעל פי רוב מבצעי העבירות אינם באים מרקע של קושי ומצוקה כלכלית אם דווקא ממקור של כוח ושררה, תחכום והשכלה ונכונות לנצל את חולשתו וחוסר האונים של הזולת – בין אם מדובר באדם פרטי, גוף או רשות – כדי להאדיר את כוחם עוד יותר ואת עוצמתם הכלכלית.

העבריינות הכלכלית נחשבת למתוחכמת וכזו המסתייעת באמצעים מתקדמים של הפקת מידע, מה שהופך אותה לקשה לגילוי.

מדיניות הענישה נועדה לשקף את הסכנה הגדולה הטמונה בעבריינות כלכלית מצד בעלי הון ומעמד ולוקחת בחשבון את היקף הנזקים שהיא עלולה לגרום לפרט, לציבור, ולאמון הציבור במערכות אכיפת החוק והשלטון. גורמי האכיפה והחוק נלחמים על מנת לזהות יסודות של שחיתות וניצול עמדות כוח וזאת במטרה למנוע השחתה חברתית, מוסרית וכלכלית החותרת תחת היסודות והערכים עליהם מושתתת החברה והמדינה.

ייעוץ וליווי משפטי לאורך כל שלבי ההליך הפלילי

תחום עבירות צווארון לבן נחשב למורכב במיוחד שכן הוא מחבר בין תחום המשפט הפלילי לתחומים משפטיים נוספים. עורך דין צווארון לבן הינו בעל ניסיון, ידע ומומחיות נרחבים היכולים לסייע להגיע לתוצאה המשפטית הטובה ביותר בהליך. הליווי המקצועי ניתן לאורך כל שלבי ההליך הפלילי החל משלב החקירה, דרך הליך שחרור ממעצר ושימוע למניעת הגשה של כתב אישום ועד לייצוג בפני כל הערכאות השיפוטיות. השירותים המשפטיים בתחום עבירות צווארון לבן ניתנים לאנשים נורמטיביים מן הישוב בהם: אנשי עסקים, עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, בנקאים, נבחרי ועובדי ציבור ועוד.

סוגי עבירות צווארון לבן ומאפייניהן

הסיוע המשפטי מתמקד בהיבטים ובמאפיינים הייחודיים של עבירות הצווארון הלבן : עבירות פליליות מתחומי המשפט הכלכלי – שוק ההון וניירות ערך, עבירות על טוהר המידות, עבירות הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, שוחד, עבירות מס ועוד.

לסיכום, הטיפול בתיקי צווארון לבן שונה מטיפול בתיקים פליליים אחרים הן מבחינת הידע המשפטי המקיף והמומחיות המשפטית הנדרשת במגוון תחומים משפטיים והן מבחינת משך זמן הטיפול בתיק.

מסיבות אלה, חשוב לבחור משרד עורך דין פלילי – צווארון לבן, בעל ידע וניסיון בייצוג בעבירות צווארון לבן ועבירות כלכליות. ליווי משפטי מוקפד מטרתו למנוע מהלקוח נזקים כבדים העלולים להיגרם לו מעצם קיום ההליך הפלילי כנגדו, אשר עצם קיומו מהווה עבור הלקוח לא פעם פגיעה קשה בעסקיו ובשמו הטוב, אך יחד עם זאת ולא פחות חשוב יספק מעטפת הגנה משפטית בהליכי חקירה, שימוע פלילי, כתב אישום, תוך נסיון להימנע מהרשעה פלילית, ענישה מאחורי סורג ובריח, לצד ענישה כלכלית מנהלית ואזרחית מסחרית אשר לרוב מתנהלת במקביל בתיקים מסוג זה ואשר כוללת בנוסף גם הליכי תפיסה, חילוט, הליכים אזרחיים בתחום דיני המס וכו׳.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...