ליסינג – האפשרות הנכונה לעסק חדש

כלי רכב, מהווה הוצאה די גדולה. בתי עסק רבים, מתקשים לממן רכישת רכבים וכן,תשלומים על טיפולים ברכבים שחלקם יקרים. גם עסקים קטנים אשר יש ברשותם רכבים, מתקשים לתפעל את רכביהם. כאשר קיימת תקלה, באחד מרכבי החברה, ישנו אי סדר ובעיות בלו”ז בשל בזבוז זמן יקר. זו הסיבה כי חברות ליסינג מציעות פתרונות גמישים לכל סוג דרישה וזאת, על פי צרכי העסק. למעשה ליסינג מתחלק לשניים- ליסינג מימוני וליסינג תפעולי. ליסינג תפעולי, מתאים לבעלי עסק ומדובר על חבילת מימון, אשר מאפשרת לבעלי העסקים ליהנות מרכבים חדשים, כאשר כל 3 שנים יוחלפו הרכבים לחדשים.

לכל אורך תקופת הליסינג, בעלי עסקים, זוכים לשירות מלא של חברת הליסינג. ליסינג מימוני, הינו מודל אשראי חוץ בנקאי. התשלומים החושיים, יהיו גבוהים וזאת בשל הסיכון שחברות הליסינג נוטלות על עצמן במסגרת העסקה. היות ובתי עסק, יכולים להכליל את הוצאות הליסינג כהוצאה מוכרת,גם אם באופן חלקי, זוהי עסקה משתלמת בהחלט לשני הצדדים.קיים הבדל בין ליסינג מימוני לאנשים פרטיים, לבין ליסינג מימוני לעסקים. ההבדל הוא בתנאים. אנשים פרטיים, אשר אין באפשרותם להוציא סכומים גדולים באופן חד פעמי על רכישת רכב, יקבלו הלוואה עבור הרכב החדש  שברצונם לרכוש. היתרונות בשיטה זו הינם שבעל הרכב, יוכל להחזיר באמצעות תשלומים קטנים בכל חודש את הסכום  של עלות הרכב, וכן, חברות הליסינג., נהנות מלקוחות חוזרים ומציעה להם שירות לאורך זמן.

Credit: Depositphotos

היתרונות הגלומים בליסינג לעסקים

עוד יתרון שגלום דווקא בליסינג התפעולי לבעל עסקים הוא שחלק גדול מהעסקה מוכר במס עבור העובד, כך שבעצם התשלום עבור הרכב, מנוכה משכרו של העובד, מה שיגרום לכך שהמס שישולם יהיה נמוך. למרות שאנו עדים לכך שבשנים האחרונות, שיעור הניכוי יורד וזאת בהנחיות של משרד האוצר, עדיין מדובר בעסקה משתלמת וכדאית, עבור בעלי עסקים, חברות שמעסיקות עובדים רבים. המחיר שמציעות חברות הליסינג  גלום מכמה מרכיבים:   אגרות רישוי, ביטוח מקיף וצד ג’, שירותי דרך {לפי בחירת הלקוח} שירותי טיפולים לרכב הכוללים גם תיקונים למיניהם, צריכת דלק חודשית וחבילת קילומטרג’ שנתית. יש לציין כי בעסקת ליסינג לעסקים, רכיב המע”מ מוכר בעסקה זו.

ליסינג תפעולי לבעלי עסקים וגם כאשר מדובר על עסקים קטנים, הינו פתרון יעיל ונוח. מדובר על חיסכון בזמן יקר בתפעול הרבים וכל מה שכלול באחזקת הרכבים. למשל, עסק קטן שיש לו כמות קטנה של כוח אדם אינו יכול להרשות לעצמו שאחד מעובדיו, יבזבז את זמנו לטיפול ברכב או בתפעולו. זו הסיבה כי ליסינג תפעולי, מהווה פתרון נהדר, יעיל ונוח במיוחד, כאשר לבעלי העסקים קיים שקט נפשי. אופציה זו, דומה לשירות של השכרת רכב. יתרונות נוספים בעסקאות של חברות הליסינג התפעולי הוא, שאם הרכב אשר רכשתם בעסקת הליסינג נמצא בטיפול או תיקון, תקבלו רכב חליפי, כך שלא תישארו ללא רכב שישמש אתכם בעבודתכם.

אז מה מומלץ לבעלי עסקים  כדאי לבחור בליסינג מימוני או בליסינג תפעולי?

למעשה, אין מדובר בתשובה חד משמעית, היות והכו תלי בצרכים וביכולות הכלכליות של בית העסק או החברה. רוב חברות הליסינג, מציעות תנאי מימון נוחים.ליסינג הינה שיטת מימון אשר מאפשרת ללקוח לשלם תמורת רכב חדש, תשלום חודשי קבוע. דבר זה, חוסך את הצורך לגוס כל ההון הדרוש לרכישת הרכב. הרכב נרשם על שם חברת הליסינג ולא על שמו של הקונה. תקופת החכירה, משתנה בין עסקה לעסקה כאשר מדובר על בין שנתיים לשלוש שנים וכן, בתום תקופת הליסינג, לבעל הרכב ישנן אפשרויות כגון: רכישת הרכב, החזרת הרכב לחברות הליסינג, או להמשיך את ההתקשרות באמצעות אותה החברה ולעבור לרכב חדש יותר.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק