פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

3 אזורים “חמים” להשקעה בקרקעות

השקעה בקרקעות בישראל נחשבת להשקעה אטרקטיבית ברמת סיכון בינונית, אך כמו בכל השקעה גם בהשקעה זו יש להכיר את התחום או להתייעץ עם איש מקצוע לפני קבלת כל החלטה. רבים חושבים כי קרקע באזורים יוקרתיים כמו באזור השרון עדיפה על פני השקעה בדרום הארץ, האם זאת מחשבה נכונה? נגלה מיד כיצד לגלות אזורים “חמים” להשקעה.

קרקעות
Credit: Pexels

קרקעות להשקעה שאינן זמינות לבניה מיידית – האם כדאי להימנע?

אם אתם רוצים להשקיע ולקבל תמורה גבוהה, כדאי לכם לבחור בקרקעות שאינן זמינות לבנייה מיידית. לרוב קרקעות אלו ימכרו במחירים נמוכים משמעותית מאשר קרקע שהופשרה. הבעיה מתחילה בסיכון שנוצר, ייתכן ותחזירו את ההשקעה שלכם תוך עשר ויותר שנים. אם יתמזל מזלכם, ההשקעה תוחזר תוך מספר שנים ספורות.

לא כדאי להימנע מקרקעות שאינן זמינות לבנייה, אך חשוב לתכנן היטב את הבחירה שלכם. בחרו באזורים בהם צפויות תוכניות פיתוח משמעותיות של המדינה, תוכניות אלו מעודדות אזרחים לנדוד אל אזור זה, וככל שהאזור מתפתח יותר והביקוש עולה, כך גם התשואה של ההשקעה שלכם. לקריאת מדריך בנושא של החברה למימוש קרקעות.

האם קרקע למכירה באזור מרכז הארץ מומלצת?

המרכז אכן נחשב לאזור חם מכיוון שכמעט כל קרקע במרכז המיועדת לבנייה שווה מיליוני שקלים. הבעיה מתחילה במחיר ההתחלתי של הקרקע, כאשר אנו משקיעים אנו מחפשים תשואה גבוהה, אם נקנה את האדמה בעשר מיליון ונמכור אותה ב-11 מיליון אמנם נהיה ברווח, אך ניתן למצוא מקומות יותר אסטרטגיים בכל רחבי הארץ.

עם זאת, כאשר אנו קונים אדמה עלינו לחפש קרקעות למכירה באזורים מרכזיים בהם הביקוש למגורים גבוה, ובמרכז הארץ היצע הקרקעות האטרקטיביות גדול מאשר כל אזור אחר. קרקעות במרכז יהיו בעלות תשואה נמוכה כאשר הן לא הופשרו, אך בעלות סיכון נמוך מאוד.

שכונות חלשות בערים חזקות

עוד דרך השקעה חכמה היא דווקא כן ללכת לערים המרכזיות באזור השרון וגוש דן ודווקא שם להשקיע בקרקעות. מכיוון שקרקע באזור אטרקטיבי תעלה הון תועפות, עליכם לפנות דווקא לאזורים החלשים יותר של העיר, כמו דרום תל אביב. תוכלו להבחין שבאזור זה הקרקעות יותר זולות באופן בולט. השקעה זו חכמה כיוון שלמדינה יש תמיד רצון לדאוג לאזורים החלשים, וכך שווי הנכס יעלה.

תבואו מוכנים

כאשר אתם רוצים לרכוש קרקע עליכם להגיע מוכנים למעמד הזה. קניית קרקע דורשת הרבה הכנה וביצוע בדיקות שונות כמו הייעוד של הקרקע, האם מדובר על קרקע המתאימה לבנייה, באיזה מצב הקרקע נמצאת (מאושרת לבנייה או תהליכי הפשרה), האם מדובר על קרקע פרטית וכן הלאה…

אי אפשר ללמד ביום אפיק השקעה כזה או אחר, מי שיגיד אחרת הוא בעל אינטרס כנראה. לכן, ליווי מקצועי אינו דבר פסול, במיוחד כאשר אתם משקיעים סכום מכובד. השקעה לא נכונה יכולה להוביל אתכם להפסד כספי משמעותי, לכן תוכלו להתייעץ עם שמאי מקרקעין או יועץ מנוסה בתחום זה שיכול להדריך אתכם ולהאיר לכם את הדרך אותה אתם עומדים לעבור.

השקעה בקרקעות היא לרוב השקעה לטווח הארוך, תמיד הצפי להפשרת הבנייה נמשך, קחו זאת בחשבון. אם אתם משקיעים בקרקעות שאינן בתהליכי הפשרה אל תצפו לראות את הכסף תוך שנה, עליכם להמתין בסבלנות ועם הבחירה במקום הנכון תוכלו לצפות לתשואה גבוהה מאוד.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...