איזה כיף: המשחק שילמד אתכם לומר ‘לבריאות’ בשלל שפות

בעידן הגלובליזציה בו אנו חיים, עידן בו בני אדם בכל מקום ובכל מדינה יכולים לתקשר אחד עם השניה בקלי קלות, מאוד מאוד חשוב לדעת שפות. מרביתינו שולטים בשפה אחת או מקסימום שתיים נוספות מעבר לשפת האם שלנו, ולמרבה הצער, יש גם כאלה שלא שולטים במאה אחוז אפילו בעברית.

באתר בבילון, המילון הכי מפורסם בעולם, החליטו לאתגר את הגולשים, ולנסות לשפר במעט את אוצר מילות הנימוסין שלנו, באמצעות משחק מדליק ומטופש כאחד, תחת הכותרת “נחמד להיות מנומס”. בבילון הקימו מיניסייט חמוד, בו מופיעה תמונה של ילדה קטנה וחמודה. לצערה הרב של הילדה, היא הצטננה ולא מפסיקה להתעטש.  בכל פעם שתלחצו על הכפתור, הילדה תתעטש ותזכה לקבל ברכת “לבריאות” בשפה אחרת. אתם הגולשים, נדרשים כמובן לנסות ולגלות באיזה שפה דיבר המברך.

אם אתם דואגים מהיכולת שלכם להבחין בניבים ושפות זרות, אל דאגה, ממש כמו בכיתה א’, בבבילון דאגו למחסן דגלים, ממנו עליכם לבחור את דגל המדינה אשר בשפתה נאמרה ברכת ה”לבריאות”. אמנם כשאנחנו שוהים בחו”ל אנחנו לרוב מסתדרים איכשהו עם האנגלית הקלוקלת שלנו, ונעזרים בסימני ידיים והדגמות חיות של מה שאנחנו מנסים להגיד, אך בהחלט לא רע לאמץ לעצמכם את היכולת להגיד לבריאות במיטב השפות.

המשחק ישעשע אתכם במשך חמש דקות לפחות, והוא באמת מקסים ומצחיק. מומלץ לשחק בחברת אנשים אחרים ובאופן כללי, אנו ממליצים גם על משחק אלטרנטיבי:  התעטשו אחד על השני וברכו אחד את השני בשפות מומצאות. הרבה יותר כיף. קליק למשחק הממכר.

תודה לאילנה המתוקה על הטיפ.

לייק לפטריה בפייסבוק