פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מתי טבעת נישואין נחשבת לכשרה?

מזל טוב! עונת החתונות מעולם לא הייתה מגוונת ומעניינת כל כך וללא ספק יש הרבה מה לעשות ולהכין בתקופה שלפני החתונה. אחד הדברים המהותיים שצריך להתייחס אליהם הוא הטבעת שיענוד החתן על האצבע של הכלה בזמן טקס הקידושין שנערך מתחת לחופה.

על פי ההלכה היהודית יש כמה כללים שקשורים בבחירת הטבעת שצריך לשים אליהם לב ויש חשיבות לבחירה נכונה של הטבעת, כך שהרב יסכים לקדש איתה והיא תוכל לקחת חלק בטקס. מי שמתחתן חתונה יהודית ומקפיד על ההלכה יצטרך לדעת את הדברים האלה ולבחור את הטבעת המתאימה שתעמוד בקריטריונים.

כך אפשר להיות בטוחים שהטקס יהיה כשר ותקין והקידושין, כמו גם הנישואין יעמדו בכל הדרישות של ההלכה היהודית על הקמת בית בישראל.

Credit: Canva

קריטריונים לטבעת הנישואין על מנת שתיחשב לכשרה

הדבר הראשון שצריך לדעת ולהקפיד עליו הוא זה שהטבעת צריכה להיות עשויה כל כולה מחומר גלם אחד וללא שילוב של מתכות. מבחינת המראה עליה להיות חלקה לגמרי מהצד הפנימי ואין לשלב בה יהלומים, עיטורים או אבני חן.

הטבעת צריכה להיות עגולה וללא שום תוספת שתחרוג מההיקף שלה ושילוב של קריטריונים אלה מהווים את הטבעת המותרת לשימוש על פי ההלכה היהודית. גם המחיר מקבל תפקיד בהגדרות של הטבעת המותרת לשימוש.

בהלכה מצוין שהטבעת צריכה להיות שווה פרוטה, כלומר אין הכרח שהיא תהיה יקרה, זאת על מנת שגם מעוטי יכולת יוכלו להתחתן כדת וכדין. מכאן שהיעדר התוספות או העיצובים המתוחכמים יוזיל את המחיר וכך אפשר יהיה לבחור בטבעת יפה, מכובדת, מעניינת ומקורית ועדיין לשמור על העקרונות המהותיים על פי ההלכה.

ברגע שיודעים מה לחפש יהיה זה קל יותר לבחור את הטבעת המתאימה ולוודא שהטקס כולו יהיה מיוחד, מרגש וכזה שמתאים לבני הזוג.

החשיבות של טבעת נישואין כשרה

כאמור, מי שמקפיד על הלכות יהודיות ומתכוון להתחתן עם רב על פי הלכות אלה יצטרך לוודא מספיק זמן מראש שהטבעת שלו עומדת בקריטריונים ומתאימה לחתונה ולטקס הקידושין.

לכל קריטריון יש מטרה וייעוד ולא סתם נבחרו קריטריונים אלה לשם עמידתם בדרישות ההלכה היהודית. גם בעלי העסקים אשר עוסקים בעיצוב טבעות מכירים את הקריטריונים ויודעים לעצב טבעות שעומדות בהם וכעת כל מה שנותר לבני הזוג זה לבחור את הטבעת בעיצוב שהכי מוצא חן בעיניהם.

תמיד אפשר וכדאי לשאול שאלות על מנת לוודא את העמידה בקריטריונים, מה שיהפוך את הווידוא לנכון ומתאים וברוב המקרים תהיה קטגוריה שלמה של טבעות שאפשר להסתמך על כך שהן כשרות ומתאימות גם לזוגות היהודיים שמקפידים על ההלכה.

מי שמחפש מידע נוסף או מעוניין לקנות טבעת מוזמן לבקר באתר של H.S DIAMONDS ולהתרשם מהקולקציה המגוונת והיוקרתית של החברה >> https://www.hsdiamonds.co.il

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...