פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

3 טיפים לבחירת צבע לשיש במטבח

השיש הוא אחד החלקים החשובים ביותר בכל מטבח, והדבר נכון לא רק מבחינת השימוש היומיומי בו כמשטח עבודה מרכזי. לשיש יש גם חשיבות עצומה בכל מה שנוגע לאסתטיקה והנראות של המטבח,  ולכן גם הצבע של השיש הוא חלק חשוב מאוד מהבחירה. אז איך לבחור בצורה נכונה צבע לשיש במטבח? ריכזנו עבורכם כמה טיפים שחשוב להכיר.

Credit: Pixabay

על החשיבות של צבע השיש

כשאתם חושבים על השיש במטבח שלכם, סביר להניח שהמחשבה הראשונה שעולה לראשכם היא משטח עבודה בסיסי שהתפקיד שלו הוא בעיקרו שימושי – כלומר, הוא נועד לשמש כמשטח שעליו נחתוך, נערבב, נלוש ונבצע עבודות מטבח אחרות. עם זאת, לשיש יש גם תפקיד חשוב ומרכזי אחר, והוא כמובן להוות מרכיב עיצובי מרכזי ודומיננטי בנראות של המטבח. השיש הוא אלמנט קבוע שנמצא בגובה העיניים במטבח, וכל מי שנכנס אל המטבח, רואה קודם כל את השיש. מכאן, שבחירה נכונה של צבע השיש תורמת בצורה ניכרת הן לנראות של המטבח והן לאיכות השימוש במשטח לאורך זמן. ועכשיו הגיע הזמן לפרט את ביצוע המשימה – איך בדיוק לבחור נכון את הצבע המוצלח לשיש שלכם.

טיפ ראשון – לבחור צבע לשיש בסוף תהליך העיצוב

השיש צריך להתאים לכל המרכיבים והאלמנטים העיצוביים האחרים במטבח. הוא אמנם אחד החלקים הדומיננטיים והבולטים במטבח מבחינת נראות ועיצוב, ועם זאת בדרך כלל עלינו להתאים אותו  לאלמנטים אחרים בשטח, ולא להיפך. למרבה המזל, יש מגוון אפשרויות עיצוביות של ארונות, אקססוריז, קירות, מכשירי חשמל, מדפים ועוד למטבח – לכל אפשרות כזאת ניתן להתאים צבע כזה או אחר של שיש. כך למשל, מטבח מודרני עם דומיננטיות של צבעים מתכתיים הוא כזה שיכול להתאים עם שיש שחור במידה הרבה ביותר. אם תתחילו דווקא מבחירת צבע השיש, הדבר יגביל את האפשרויות שלכם לאחר מכן בבחירות העיצוביות השונות, בעוד בכיוון ההפוך הפעולה היא פשוטה ביותר.

טיפ שני – להתאים בצורה אידיאלית את צבע השיש לעיצוב המטבח

כמו שהתחלנו להסביר, ישנן לא מעט אפשרויות שיש עבורן בחירה "נכונה", כמו למשל מטבחים מודרניים עם שיש שחור או אפור. עם זאת, חשוב להבין שלא מדובר במדע מדויק, אלא בתהליך שצריך להיות ערים לכל אורכו לאפשרויות השונות ולמה שיתאים במידה הרבה ביותר לבחירות שלכם. זה נכון לא רק לגבי התאמת צבעים, אלא גם להתאמת סגנונות. כך למשל, שיש לבן וקלאסי יכול להתאים יותר לעיצובי מטבח קלאסיים וכבדים יחסית, בעוד צבעי שיש ייחודיים בסקאלה שבין הכחול לירוק יכולים להתאים לסגנונות עיצוב ייחודיים ופורצי דרך. בכל מקרה, את המטבח צריך לנתח בצורה הוליסטית – להסתכל על כל המרכיבים בו ולהחליט בהתאם איך צבע השיש ישתלב באופן הרמוני בעיצוב הכולל.

טיפ שלישי – לא לחשוש מצבעים לא קונבנציונאליים

אם בעבר משטחי שיש היו מגיעים כמעט באופן בלעדי בצבעים לבנים עד אפורים, הרי שכיום יש הרבה יותר אפשרויות בסקאלה רחבה ומגוונת. את השיש השחור כבר הזכרנו, אבל כדאי להכיר ולבחון אפשרויות פחות קונבנציונליות ויותר עדכניות – שיש חום ודמוי עץ, שיש צהוב, שיש ירוק או כחול ואפילו שיש אדום – הכול קיים כיום, ולכל צבע שיש יכולה להיות אמירה משלו והתאמה ייחודית לסגנונות עיצוב שונים. הטיפ שלנו הוא לא לחשוש מהצבעים הייחודיים, אלא לבחון האם העיצוב הייחודי של המטבח שלכם עשוי להשתדרג אם תעשו בחירה קצת פחות מובנת מאליה. אם אתם אוהבים מטבחים מודרניים שמעוצבים בצורה אקלקטית או יוצאת דופן – בהחלט יתכן שזו ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...