10 טעויות נפוצות בעיצוב המטבח

היכרות עם רשימת הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים יכולה לחסוך לכם זמן, כסף ועוגמת נפש. רוצים לדעת ממה להימנע? הנה המדריך המלא

תהליך נכון של עיצוב מטבחים דורש השקעה של זמן, כסף ומשאבים אך הוא משתלם לטווח הארוך ומשדרג את ערך הנכס. רוצים להימנע מהטעויות הנפוצות? כדאי שתכירו אותן:

עיצוב המטבח
מקור תמונה: Pexels.com

מרחקים גדולים בין האזורים העיקריים

המרחק בין האזורים העיקריים של המטבח שמשמשים לבישול, הדחת כלים ואחסון צריך להיות מקסימום 7 מ”ר. מרחק גדול יותר ימנע התנהלות נוחה ואף יסכן את המשתמשים במטבח.

עודף פתרונות אחסון

פתרונות אחסון חיוניים לעיצוב המטבח, אך יותר מדי ארונות עלולים ליצור תחושת עומס וכבדות. עדיף להתמקד בפתרונות אחסון מודולאריים ולהעדיף מגירות על מדפים.

מיקום לא נכון של הארונות

עוד טעות נפוצה שקשורה לשימוש בפתרונות אחסון היא מיקום של הארונות מעל הכיריים. זה מונע התקנת קולט אדים, חוסם את האוורור ולא יעיל מבחינת נגישות.

דגש על אסתטיקה

מטבח צריך להיות קודם כל פונקציונאלי  ורק לאחר מכן אסתטי. כל עוד המטבח לא מעשי, שום הוצאה כספית על העיצוב לא תהיה שווה את ההשקעה.

סגנון עיצוב לא מתאים

כדאי לבחור סגנון עיצוב שמתכתב עם שאר החללים בבית. הטעות הנפוצה היא לבחור סגנון עיצוב מיושן מתוך קטלוג לא מעודכן ולאחר מכן להיתקע איתו למשך כמה שנים ברצף.

שימוש לקוי באי

לא בכל מטבח אפשר להציב אי. למרות שזה נראה אקסקלוסיבי, קורץ ויוקרתי, האי דורש תכנון מוקדם והתייעצות עם אנשי מקצוע. בנוסף, שימוש לקוי באי עלול לגרור תיקונים יקרים ולפגוע בחיפויי הרצפה.

התעלמות ממוצרי חשמל וכלים

השימוש במטבח תלוי בכלים ובמוצרי החשמל שיש בו. כתוצאה מכך, אין טעם לבחור עיצוב מינימליסטי שבא על חשבון שטחי אחסון. עיצוב כזה רק יגרום להסתרה של הכלים ומכשירי החשמל וינטרל לגמרי את היתרונות של המטבח.

  1. עיצוב מטבח בלי להתחשב בקהל היעד

קהל היעד של המטבח כולל בעיקר את בני המשפחה ולפעמים גם אורחים או חברים שמגיעים לביקור. מי שרוצה לעצב את המטבח וליהנות ממנו לאורך זמן צריך להתייחס לפרמטרים כגון הגיל הממוצע של הילדים, אופי השימוש במטבח והעדפות אישיות של המשפחה.

  1. תכנון תאורה בשלבים מאוחרים

תאורה נכונה יכולה לעשות פלאים לעיצוב של המטבח וליצור אשליה של חלל פתוח, גדול, מרווח ומזמין. הטעות בהקשר הזה היא לשמור את תכנון התאורה לשלבים האחרונים של עיצוב המטבח, בעוד בפועל היא צריכה להיות זו שמתווה מראש את המסגרת הכללית.

  1. חריגה ממסגרת התקציב

אין צורך לחרוג מהתקציב שנקבע מראש כדי להשיג את מטרות העיצוב. זו טעות נפוצה שעולה ביוקר ואפשר להימנע ממנה עם מעט תשומת לב.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק