התמונה הפרובוקטיבית הזאת שפרסמה רשת keds הצליחה לעצבן את הגולשים שטוענים לפדופיליה

תמונה שפרסמה רשת האופנה והנעליים Keds בעמוד הפייסבוק שלה, מצליחה לעורר סערה ברשת בשעה האחרונה, בטענה שהיא מעודדת פדופיליה ועושה שימוש ציני בגופן של נערות צעירות. התמונה המבשרת על מבצע 30 אחוזי הנחה ברשת, מציגה צמד דוגמניות צעירות בתנוחה פרובוקטיבית משהו שחוצה את גבולות הטעם הטוב, במיוחד כשהמצולמות צעירות והמודעה נראית כאילו פונה לקהל יעד של בני נוער.

מי שפרסם את התמונה והצית את הדיון ברשת הוא גיא גולד, שממש לא אהב את מה שראה ושיתף אותה בפרופיל הפייסבוק שלו ביחד עם הכיתוב: “נעשה את זה קצר: זו הפרסומות החדשה של קדס, אופנת ילדים. אני חוזר, ילדים. קניתם בקדס? עודדתם פדופיליה. המשך יום נעים.”

קדס 2

 

 

כמובן, גולד הוא לא היחיד שמצא את הפרסום הזה פוגעני ובעייתי, כאשר תוך פחות משעה זכה הפרסום שלו לאלפיי לייקים ותגובות ולמאות שיתופים של גולשים שבחרו גם הם להביע את דעתם על מודעת הפרסומת של keds.

כצפוי, התגובה של הנהלת keds לא אחרה להגיע, וכשעה לאחר הפרסום נחתה בתיבת הדואר של גולד ושל גולשים נוספים שפנו לחברה, ההודעה הבאה שמסבירה כי לכאורה, מדובר באי הבנה אחת גדולה וכי המודעה כלל לא פונה לילדים והדוגמניות המצולמות בה הן בנות 21:

גיא שלום,

נוצרה פה סוג של אי הבנה מצערת שנוצרה על ידי הגולשים. התמונה שהעלית אינה קשורה לרשת קדס קידס. לידיעה, רשת קדס קידס מפרסמת בכל המדיות לאורך כל השנים, ודואגת שהפרסומים הנ”ל ישמרו על צניעות וכבוד הילדים וברוח ילדותית ולא בוגרת ובטוח ללא מסרים מיניים. כך נהגנו מאז ומתמיד וכך ננהג בעתיד.

למען הסר ספק, התמונה שפירסמת הינה עבור המותג KEDS נשים, שהושק בישראל בתחום הסניקרס והביגוד במרץ האחרון, העיצובים הינם חלק מקולקציית החוף ששצולמה על דוגמניות בנות 21. קהל המטרה עבורו פרסמנו את הפרסומת הזאת הינו נשים בקבוצות גיל 18-24 ותחת המותג KEDS ולא קדס קידס. שוב נבהיר שבשום אופן התמונה אינה חלק מפרסום רשת קדס קידס ואינה קשורה לילדים.

צר לנו שהפרסום יוחס לרשת קדס קידס, דאגנו לעדכן במסרים אישיים ברשת את הגולשים ולהעמיד אותם על טעותם. לרשותך בכל עת וכל שאלה בנושא, בתודה מראש, הנהלת KEDS.

אלא שאם חשבתם שכאן מסתיים הסיפור, וכי התגובה של רשת keds מצליחה לשפוך מעט אור חיובי (אם ניתן להגדיר זאת ככה לאור הטחת האשמה בגולשים כבר בשורה הראשונה) על הפרסום הלא מוצלח שלה, אתם טועים. בתחקיר מהיר שערך גולד באשר לדוגמניות המצולמות, התגלו העובדות הבאות: הדוגמנית משמאל היא ניקול שכטר, בסה”כ בת 17, והדוגמנית מימין היא נטע מרק, בת 18.

אז נכון, עניין הגילאים המדויקים של הדוגמניות בתמונה לא ממש משנה היות והתמונה מדברת בעד עצמה ויוצרת תחושות לא נעימות בקרב הצופים בה גם מבלי שידעו בנות כמה המצולמות, ובכל זאת, אי אפשר שלא לתהות מדוע בחרה הנהלת Keds להוסיף חטא על פשע ולסלף את האמת בתגובה שלהם לגולד ולשאר הגולשים שהתרעמו על תוכן המודעה, ובנוסף, להתעלם מהבעיה עצמה באמצעות שלל תירוצים שמנסים לעקוף את המהות והבעייתיות האמיתית של העניין, במקום פשוט להתנצל, להודות בטעות ולסגור את הסיפור.

אגב, כפי שאתם ודאי מנחשים, המודעה הבעייתית הוסרה מעמוד הפייסבוק של keds זמן קצר לאחר הפרסום של גיא גולד ולאחר לא מעט הודעות זועמות שהתקבלו בעמוד (בתמונה), כך שלא תוכלו למצוא אותה שם.

קדס 6

לייק לפטריה בפייסבוק