ילדה בת 11 המציאה אפליקציה למניעת אס.אמ.אס בזמן נהיגה

לשלוח הודעות טקסט בזמן נהיגה זו פעולה ממש מסוכנת וכמו כן עבירה חמורה על החוק. כמו בהרבה מקרים, על אף הסיכון הגבוה, ההרגשה הכללית בקרב נהגים רבים היא ש”זו לא באמת עבירה אם לא תופסים אותך” ולכן ישנם לא מעט אנשים שמצפצפים על החוק ועדיין שולחים הודעות בזמן נהיגה.

AT&T יזמו תחרות הנקראת It Can Wait מתוך מטרה לגבש רעיון מוצלח שיעזור במניעת ההרגל הקטלני. לצורך כך הם הזמינו 120 קבוצות של יזמים, שבמהלך היומיים של האירוע היו צריכים לגבש קונספט, לבנות אפליקציה ולהציג אותה בפני הקהל. הקבוצה המנצחת זכתה למימוש הרעיון על סך של 20,000 דולר.

הרעיון שניצח בסופו של דבר בתחרות הגיעה מכיוון מפתיע: ויקטוריה ווקר, ילדה בת 11 שיצרה אפליקציה הנקראת Rode Dog. ויקטוריה שיתפה פעולה ליצרת האפליקציה עם דיוויד גורו, מעצב קריאייטיב בסוכנות האינטראקטיב WLDG מסנטה אנה. האפליקציה יוצרת קבוצה משותפת בין החברים והמשפחה של המשתמש ומתריעה להם כשהאחרון כותב הודעות טקסט בזמן נהיגה. לאחר שזיהו שהוא מבצע את הפעולה הזו בזמן נסיעה הם מפעילים את הכלב של Rode Dog שינבח עליו עד שיפסיק לבצע את הודעת הטקסט.  הרעיון דומה מאוד לקול המציק ששומעים כאשר מתחילים לנסוע ללא חגורת בטיחות.

האפליקציה נמצאת כעת בשלבי פיתוח אחרונים,  הצוות מתכוון להוסיף לאפליקצייה החינמית חנות בה יוכלו המשתמשים לרכוש קולות נוספים בנוסף לנביחות הכלב ועל ידי כך להכניס אפשרויות רווח עתידיות ליוצרי האפליקציה.

לסיכומו של עניין, האפליקציה מנסה להילחם בתופעה מסוכנת מאוד,  אך לפי דעתי נשאלת השאלה האם זה בטיחותי שאדם שמחזיק את הסמארטפון שלו בזמן נהיגה וכותב הודעות טקסט, יתחיל להתעסק עם המכשיר כדי לכבות את הכלב שנובח עליו. נחיה ונראה.

 

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק