פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

שביל ישראל – לא רק לחיילים משוחררים

בעקבות הקורונה ואיסור הטיסות, עם ישראל מגלה מחדש את הארץ היפה שלנו ושביל ישראל יותר אטרקטיבי  מתמיד. לא רק לחיילים משוחררים או לחבר'ה צעירים, שביל ישראל מתאים לכולם: מבוגרים, משפחות, תרמילאים. לטייל ביחד או בקבוצה, לעשות רצוף או מקטעים, כולם יכולים למצוא דרך מתאימה לעשות את השביל.

Credit: Freepik

קצת על השביל

השביל נחנך לראשונה בשנת 1995, כאשר כיום (החל מהראשון לספטמבר 21), הוא מקוצר יותר ב 13.3 ק"מ כך שסה"כ אורכו הינו 1057 קילומטרים. השביל מתחיל בכפר גלעדי-פסל האריה השואג בצפון ועד לבית ספר שדה באילת- בדרום, כאשר סימון השביל הינו כתום, כחול ולבן. כאמור, ניתן ללכת את השביל רצוף (עד כחודשיים) או לעשות מקטעים.

מסלול הטיול

בדרך כלל נהוג להתחיל בצפון ולסיים בדרום אך בהחלט ניתן גם לעשות הפוך. המקטע הראשון הצפוני הוא בכפר גלעדי ומשם יורדים דרומה דרך הר מירון-כנרת-עמק יזרעל- חיפה וכרמל. משם ההליכה היא לאורך קו החוף עד תל אביב-מרכז ומשם דרומה: מודיעין-לטרון-הרי יהודה-שפלה- הרי הנגב- מכתשים- מצפה רמון- מדבר הערבה- אילת. כדאי לעקוב אחרי שינויים במסלול לפני שיוצאים לדרך.

זמני הליכה מומלצים

למי שהולך מצפון לדרום כדאי להתחיל בספטמבר כדי לסיים בנובמבר ואילו מי שהולך מדרום לצפון כדאי להתחיל במרץ כדי לסיים במאי. בכל מקרה, ההליכה מומלצת מוקדם בבוקר וסיומה לפני החשיכה. לא לטייל בשעות החושך, וללכת רק לפי הסימונים ועם מפות.

אז למי זה מתאים

כאמור, כל אחד יכול לעשות את שביל ישראל לפי יכולתו ורמתו.

מטיבי הלכת, צעירים ומבוגרים יכולים לעשות זאת רצוף ויש להצטייד מראש בכל הציוד הנלווה, לדאוג למים ומזון וגם הטמנת מזון במדבר ורשימה של מלאכי שביל. בנוסף, ניתן גם להשתמש בשירותים של הסעת הציוד: אתם הולכים עם תיק יד וכל הציוד באוטו שמלווה אתכם לכל המסלול. להולכים חובבים וגם משפחות, אפשר לעשות את הטיול במקטעים, לבד או כחלק מקבוצה מאורגנת, כאשר כל מקטע יכול להיות יום הליכה אחד של כמה שעות או כמה ימים כל פעם, תלוי בכם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...