מדהים: אי קסום באחד המקומות היפים בעולם הפך למזבלה ענקית

בגלל שקמנו היום עם מצב רוח מפרגן במיוחד, אנחנו רוצים לאחל לכולכם, בלי יוצא מהכלל, שתזכו לטוס בקרוב לחופשה במלדיבים. ומה רע שם, בלב האוקיינוס ההודי, עם כל החול הבהיר והשמש והים המשובח עם כל הגוונים של הטורקיז ומלונות הפאר? לא רע, לא רע בכלל.

מצד שני, לא זול במלדיבים, אז אנחנו גם מקווים שתמצאו מקומות במלון ראוי באחד האיים הטובים ושלמשל, לא תמצאו את עצמכם פורקים מזוודה באי טילפושי Thilafushi.למה? מיד תבינו.

האמת, מדובר באי שממוקם בתוך אחלה לגונה, אלא שיש איתו בעיה קטנה: הוא הפך לאי זבל. או ליתר דיוק, אי שהוא מזבלה. בכל יום מגיעים לאי המלאכותי 330 טונות אשפה, בעיקר פלסטיק, שמייצרים תיירים על האיים הסמוכים.

הסיפור העצוב הזה זה לא ממש הטריד או עניין יותר מדי אנשים, עד שהגולשת אליסון טיל הגיעה לאי לצילומי סדרת הדוקו “Naked and afraid” ונדהמה מכמות הזבל. טיל לא שכחה מכל הזוהמה כשחזרה הביתה, להפך. היא הבינה שאפשר לעשות דברים טובים עם הזבל הזה, שנמצא ממש קילומטרים ספורים ממלונות יוקרה ואתרי תיירות נחשבים. או כמו שהיא הגדירה זאת: הזבל של אחד הוא הביקיני של האחרת.

אז כשטיל חזרה מהצילומים, היא התחילה לפעול וגייסה מותגי אופנה כמו patagonia, Odina, Teeki, Volcom, Zeal Optics ,Roxy לייצר בגדי גלישה עם טכנולוגיה שהופכת פלסטיק לסיבים של בגד. למכנס אחד, למשל, משתמשים בעשרים וחמישה בקבוקי פלסטיק. לביקיני מספיקים רק עשרה בקבוקים. חלק מהרווחים גם נתרמים לטובת שיקום האי ולמטרות סביבתיות אחרות.

מעבר לזה, היא גם הגיעה לאי שוב עם קבוצה של מתנדבים והם פינו בקבוקים מהאי. אמנם מדובר בטיפה בים, אבל הכוונה בהחלט טובה. או כמו שהיא מגדירה את זה: “אני אשמח שכל הבקבוקים ופסולת הפלסטיק ייעלמו מהעולם. אבל בינתיים, אסתפק בזה שהם יהפכו לביקיני ומשקפי שמש שיקשטו חופים אחרים במלדיבים ובעולם”.

והנה עוד כמה תמונות שממחישות את רמת הזוהמה הבלתי נתפסת באי החלומות הזה:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jo Aigner (@joaignerphotos)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jo Aigner (@joaignerphotos)

 

 

אם בא לכם להתחדש בביקיני ורוד ו על הדרך לתרום לאיכות הסביבה, אפשר כאן.

לייק לפטריה בפייסבוק