מהי חקירה באזהרה ומה השלכותיה?

חקירה באזהרה מוכרת מאד מאמצעי התקשורת, בהם אפשר לראות ידיעות או פרסומים אודות אנשים שמגיעים אל תחנות המשטרה לצורך חקירתם תחת אזהרה. חשוב להבחין בין חקירה באזהרה לבין חקירה שאינה כזאת.

חקירה שלא תחת אזהרה היא חקירה כביכול רגילה, אליה יכול כל אזרח להיות מזומן. יתכן והוגשה כנגדו תלונה או שבדרך אחרת התעורר חשד כלפיו (מידע מודיעיני, למשל). חקירה זו תתבצע לצורך בירור של הפרטים והעמקת ההבנה אודות העניין שעל הפרק.

אם כך – מהי חקירה באזהרה ומה השלכותיה? חקירה תחת אזהרה היא כבר חקירה מתקדמת יותר שבה יש חשד פלילי מבוסס יותר כלפיו הנחקר. המשמעות הראשונית של חקירה תחת אזהרה היא פתיחתו של תיק פלילי פעיל, כלומר רישום פלילי.

Credit: Freepik

החשיבות והמשמעות של חקירה באזהרה

כאמור, אין מדובר הפעם בחקירה רגילה אלא בחקירה שמלכתחילה מנוהלת לאחר שיש חשדות מבוססים יותר כלפי הנחקר. ייתכן והוא היה קודם לכן בחקירה רגילה ושוחרר ממנה אך כעת התבססו החשדות והועמקה החקירה וכעת מדובר בשלב מתקדם יותר. כדאי מאד לדעת מהי חקירה באזהרה ומה השלכותיה, שכן מומלץ מאד בשלב הזה לבחון את המשמעויות האישיות עבור הנחקר עצמו ואת זה עליו לעשות עם עורך דין פלילי שהוא ישכור את שירותיו כדי שילווה אותו. להליך פלילי יש השלכות למשך הרבה מאד שנים ולכן אסור ולא מומלץ להתייחס לעניין בקלות ראש. עורך דין יידע לסייע בנוגע לקיומה של החקירה תחת מגבלות החוק וקיום התנאים הנדרשים וכמובן יידע להנחות את הלקוח שלו איך להתמודד עם החשדות וההאשמות כלפיו.

בנושאים פליליים חייבים ייצוג!

אין זה מומלץ לוותר על ייצוג על ידי עורך דין פלילי מנוסה ומיומן שלא רק ילווה את הלקוח שלו ויסביר לו לעומק את המשמעויות של כל מה שקורה אלא הוא זה שיידע לבנות את האסטרטגיה הנכונה והמתאימה שתהיה כל כולה לטובת הלקוח שלו. במידה וזכויותיו כנחקר לא נשמרו – עורך הדין יידע מה לעשות ואיך לנצל זאת לטובתו של הלקוח שלו. במידה ויש נושאים במחלוקת, עורך הדין יידע איך לגרום לספק לגדול על מנת להראות שהלקוח שלו הוא קורבן בעצמו או שההליך כנגדו לא היה תקין. מכאן החשיבות להיות מיוצגים על ידי עורך דין פלילי כבר מההתחלה.

מחפשים עורך דין פלילי ? עו”ד אלון שליכטר הוא הכתובת שלכם, עם ניסיון רב בתחום ואינספור הצלחות.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק