פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך להגדיל את החשיפה של עמוד האינסטגרם שלכם

כיום, בשנת 2022, כבר ברור שכל שיווק עסקי צריך להיות ממוקד בפלטפורמות שמושכות את מירב תשומת הלב והמעורבות. אינסטגרם היא אחד מהשחקנים המשפיעים ביותר בשוק כיום, ומבחינת עלייה בפופולריות היא שניה אחרי טיק-טוק.

כמובן שהגדלת מעורבות וחשיפה באינסטגרם היא מונח רחב ולא תמיד קל לביצוע באסטרטגיה אחת. כדי להגדיל את החשיפה יש להשתמש בכל הכלים הזמינים, על מנת להפיק ולנצל את כל הפוטנציאל של הפלטפורמה הזאת ככלי שיווקי.

כלומר יש מספר דרכים שבאמצעותם ניתן להשיג יותר חשיפה באינסטגרם, ובכך לעזור לעסק לצמוח. לכן, כאשר עוסקים בניהול עמוד אינסטגרם, מומלץ לקחת את הדברים הבאים בחשבון:

Credit: Unsplash

דאגו לאופטימיזציה 

אם אתם מנהלים עסק, כדאי לעבור לחשבון עסקי באינסטגרם. זה יאפשר שליטה טובה יותר בחשבון, ובעיקר ניתוח יעיל יותר של הנתונים.

ישנם מספר יתרונות לחשבון עסקי שכזה:

  • יכולת להוסיף כפתור יצירת קשר לתקשורת קלה יותר עם המשתמשים והגברת המעורבות.
  • יכולת להפעיל מודעות שיכולות לתרום ליותר בקורים וגם ליותר המרות.

מומלץ להיעזר בסוכנות המתמחה בפרסום באינסטגרם כמו אינסטל'ה בכל הקשור להקמה וניהול חשבונות אינסטגרם עסקיים כדי למקסם את החשיפה והביצועים של חשבונכם.

השתמשו בסטוריז

סטוריז של אינסטגרם, או כמו שמכנים אותם, "סיפורי אינסטה", הפכו לחלק ענק מהדרך שבה הפלטפורמה התפתחה. (נכון לשנת 2022, יש למעלה מ-500 מיליון משתמשים ביום בסטוריז!)

היתרון של הסטוריז ברור: הם יושבים בחלק העליון של המסך הראשי, מוקפים טבעת צבעונית, ודורשים צפייה של כמה שניות בלבד; ובגלל שהם ארעיים ומוגבלים בזמן, הם יוצרים דחיפות לצפייה בהם, מה שמניע מעורבות מוגברת של הצופים.

השקעה בכמה סיפורים פשוטים באינסטגרם ביום יכולה להיות בעלת השפעה עצומה על מעורבות הקהל, ביקורים וחשיפה גדולה יותר של הדף.

נצלו את ההאשטגים!

אחת הדרכים המוכחות והנכונות ביותר להשיג עוקבים באינסטגרם היא באמצעות האשטאגים. השתמשו בהאשטאגים בחוכמה! נסו ליצור האשטאגים שיעניינו אנשים בקהל היעד שלכם. אם נוצר חיבור רלוונטי, יש סיכוי גבוה יותר שמשתמשים אלה יעקבו אחר העמוד שלכם. בעזרת האשטאגים ממותגים ייחודיים אפשר לקבץ פוסטים סביב תוכן היפר-רלוונטי למותג ולקמפיינים שלכם.

אינסטגרם השיק אפשרות לעקוב אחר האשטאגים. המשמעות היא שהפוסטים שלכם יכולים להופיע באופן אוטומטי בפידים של אנשים – בין אם הם עוקבים אחרי העמוד שלכם, בין אם לאו, מה שיכול לחשוף אתכם לעוקבים חדשים ורלוונטיים.

פרסמו תוכן שיעניין את העוקבים

קל יותר לומר מאשר לעשות, נכון? אבל תמיד כדאי ללמוד איזה תוכן העוקבים שלכם רוצים לראות. באינסטגרם תגלו מהר מאוד שתוכן מסוים מתפקד טוב יותר מאחרים. השתמשו בכל מה שעומד לרשותכם: פילטרים, הומור, מאחורי הקלעים וכו' – הפרטים הקטנים הללו יכולים לעשות את כל ההבדל. היו ערניים לרחשי הלב של קהל היעד, ושימו לב לטרנדים חדשים באינסטגרם כדי להיות עם "היד על הדופק" מבחינת תוכן.

הקפידו על תזמון (Timing) עקבי לפרסום תוכן!

הדבר הגרוע ביותר שאנשים עושים, כשהם מנסים להשיג עוקבים באינסטגרם, הוא לפרסם תוכן בזמנים אקראיים ומקריים. אתם מסתכנים בכך שהם ישכחו אתכם. כדי להילחם בתופעה זו, הקפידו על לוח זמנים קבוע לפרסום. לא משנה מה הקצב שלכם –  שמרו על עקביות. כלל האצבע אומר שכדי להרחיב את מעגל העוקבים שלכם מומלץ לפרסם כמה פעמים במשך היום.

אל תפספסו את הכוח של DM

שימוש בהודעה ישירה (Direct Massage) עשוי להיות אחד מהשיטות החשובות והיעילות ביותר להגדלת החשיפה. בעזרת הודעות ישירות ניתן לבנות מעורבות אמיתית סביב דף האינסטגרם.

אנשים קוראים את ההודעות, וגם אם הם לא מגיבים – יש לשער שהם רואים אותן וזוכרים את האינטראקציה. הודעות ישירות יכולות להיות שימושיות מאוד לעסק או למותג כדי ליצור קשר ישיר ומותאם עם הלקוחות.

יש סיכוי טוב יותר שהודעות כאלו, שהן בעצם פרטיות, יובילו להגברת האמון ואף למכירות. הודעת שלום פשוטה, מנומסת ומקצועית יכולה להיות דרך מעולה לתת הרגשה טובה.

חשוב מאוד! אל תקנו עוקבים מזויפים!

עוקבים מזויפים אינם פעילים, אינם קונים מאומה, והתגובות הקנויות הן שטחיות. הסיכון הוא שככל שאחוז המעורבות בעמוד שלכם נמוך יותר, האלגוריתם של אינסטגרם יזהה שהחשבון פחות מעניין את "העוקבים" שלכם, ולכן הוא יקבל פחות חשיפה.

בקיצור, אל תקנו עוקבים או לייקים. לא רק שזה נראה רע, זה יקבור את העמוד שלכם תחת האלגוריתם החדש.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...