פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

רכישת מקרר תעשייתי לבית העסק או למעבדה – למה כדאי שנשים לב?

מקררים תעשייתיים משמשים מגוון רחב ביותר של ארגונים ומוסדות, בין אם מדובר במעבדות למיניהן ובין אם בבתי עסק מסוגים שונים. לפחות בכל הנוגע למקרר מעבדתי (מקרר תעשייתי ייעודי כחלק מציוד למעבדות), קיימים מאפיינים מסוימים וחשובים במיוחד אליהם כדאי לשים לב ולתת את הדעת לפני שרוכשים. במידה ומתכננים רכישת מקרר תעשייתי זה או אחר בקרוב – למה חשוב במיוחד שנשים לב?

Credit: Freepik

טמפרטורת סביבה מקסימאלית – חשוב לשים לב כי סוגים שונים של מקררים תעשייתיים, ובפרט מקרר מעבדתי, מסוגלים ואמורים לעמוד בטמפרטורה חיצונית מקסימאלית מסוימת, ולא לעבור אותה. במידה והמקרר צפוי להיות מוצב בחלל ממוזג לכל אורך היום, לא צפויה בעיה מיוחדת. אך בישראל, בשיא הקיץ, מקומות אשר אינם ממוזגים אפילו רק חלק מהיום עלולים להתחמם משמעותית, ולהקשות על המקרר התעשייתי שרכשתם, במידה ואינו אמור לעמוד בטמפרטורות חיצוניות כאלו. חשוב לקחת זאת בחשבון בהתאם למיקום שאתם מייעדים עבור אותו מקרר.

סוג ועובי הבידוד התרמי – סוג הבידוד המאפיין מקרר מעבדתי או תעשייתי מסוים הוא אחד הגורמים העיקריים והחשובים ביותר בכל הנוגע ליעילות אותו מקרר, כמו גם לתצרוכת האנרגיה שלו. מקררים תעשייתיים איכותיים יחסית יתאפיינו בבידוד תרמי עבה ואיכותי יותר, אשר יסייע להם לשמור על טמפרטורה מדויקת רצויה ביתר קלות, גם ובמיוחד בתנאי סביבה משתנים (דוגמת חללים אשר אינם ממוזגים לאורך כל שעות היום).

עמידת בפני קורוזיה – עמידות גבוהה בפני פגעי לחות ורטיבות, דוגמת קורוזיה, היא חשובה מאין כמוה עבור כל מקרר כמובן, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במקרר תעשייתי או מעבדתי אשר חייב לעמוד בסטנדרטים גבוהים ולתפקד באופן אמין ורציף לאורך זמן רב. לכן, נרצה לחפש אחר מקרר תעשייתי אשר חלקים רלבנטיים ממנו עשויים פלדת אל חלד, כמו גם פתרונות אחרים דוגמת פלדה המצופה גלוון חם, ציפויים חיצוניים המונעים חדירה של מים ורטיבות וכו'. ככל שהמקרר ממוגן יותר מפני נזקי מים כך לרוב הוא יחזיק מעמד בתפקוד מקסימאלי לאורך זמן רב יותר.

כיוון פתיחת הדלת – נקודה זו עלולה להישמע טריוויאלית, אך אינספור בעלי עסקים ומנהלי מעבדות שונים כבר גילו רק לאחר שרכשו מקרר חדש וקיבלו אותו לידיהם, כי כיוון פתיחת הדלת שלו אינו מתאים לאופן בו מסודר החלל ולמקום אליו יועד המקרר. במיוחד כאשר מדובר במעבדה מסודרת או בבית עסק אשר אמור להיות מעוצב באופן יעיל ואופטימאלי, תקלה מסוג זה עלולה להיות בעייתית ביותר. במקום להגיע למצב בעייתי זה ולהתחיל לשבור את הראש, כדאי לתת את הדעת לנקודה בסיסית אך חשובה זו. במקרים של מקררים תעשייתיים ומעבדתיים מסוימים ניתן אפילו להזמין במיוחד מקרר עם דלת הנפתחת לכיוון הרצוי עבורנו, במידה ומיקום הדלת המקורית אינה מתאימה לצרכינו.

התראת דלת פתוחה – כמו בפריטים מסוימים אחרים בעולם של ציוד מעבדתי, גם במקרה של מקרר מעבדתי (או מקרר תעשייתי עבור סוגים נוספים של ארגונים ובתי עסק) חשוב מאוד שלמכשיר תהיה התראה כלשהי עבור מקרים בהם שוכחים או מתמהמהים בסגירת הדלת. במקרים רבים נוטים להשאיר את הדלת פתוחה יותר מדי זמן, וזה עלול כמובן לפגוע ביעילות העבודה של המכשיר. ניתן למצוא מקררים מעבדתיים ותעשייתיים עם התראת דלת פתוחה קולית (השמעת צליל או מסר מסוים), כמו גם בהתראה באמצעות אורות מיוחדים הנדלקים לאחר זמן מה שעובר בו הדלת נותרת פתוחה. יכול להיות חשוב ביותר ואפילו "להציל" אתכם במקרים רבים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...