מזעזע: הסטטוס של עידו על תת החיים של ניצולת השואה (עדכון)

אתמול (יום שני) בסביבות השעה 21:30, פרסם בחור בשם עידו דואייב פוסט מזעזע בעמוד הפייסבוק של ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ’. הפוסט מציג תמונת מצב עגומה ומוכרת על מצבם של ניצולי שואה בישראל, שנת 2012. עידו נתקל בקשישיה בת כ-80, ניצולת שואה, שישבהמחוץ לביתה בגשם וביקשה ממנו שיעזור לה לעלות הביתה. בתמונה שצילם עידו בביתה של הקשישה מתגלה מחזה מחריד: חדר אמבט מזוהם ומוזנח ברמות בלתי אפשריות למחיה. עידו סיפר שהבית כולו היה במצב תברואתי נוראי, ללא חשמל וללא מים ובתנאים היו מביישים אפילו תא כלא מוזנח.

להלן צילום הסטטוס של עידו בעמוד הפייסבוק של רוביק דנילוביץ’:

הפוסט של עידו צד את עיניהם של גולשים רבים שהגיבו, לייקקו ובעיקר שיתפו אותו שוב ושוב בעמוד של רוביק ובפרופילים האישיים שלהם. עד כה נרשמו לפוסט כמעט שלושים אלף לייקים, וקרוב לחמשת אלפים שיתופים. התגובה לא איחרה לבוא כאשר שעתיים לאחר מכן, בסביבות השעה 23:30 פורסם פוסט תגובה בעמוד הפייסבוק של ראש עיריית באר שבע, דנילוביץ’, שעדכן על כך שמחר בבוקר יפגשו נציגי אגף הרווחה עם הגברת ויסייעו לה ככל הניתן. כמו כן הבטיחו להמשיך ולעדכן על המשך הטיפול בנושא עקב הדאגה והתגובות הרבות של הגולשים.

יש לציין לשבח את התגובה המהירה של עיריית באשר שבע, ובפועל, של מנהל העמוד של רוביק דנילוביץ’. אולם עם זאת, המצב הנורא הזה שצף כל פעם מחדש על פני השטח חושף לכולנו תמונת מראה עגומה על רשויות הרווחה בישראל ומצבם של ניצולי השואה, אנשים שעברו כל כך הרבה, שרדו גיהנום עלי אדמות, ונותרו בשולי החברה הישראלית רעבים ללחם, קופאים מקור, ובקושי מצליחים לחיות חיים סבירים ומטה. גם אם עיריית באר שבע תדאג לאותה קשישה ותדאג לעזרה קבועה עבורה, עדין ישארו בארץ אלפי קשישים שחיים בתנאים מכפירים, ועושה רושם שלאיש בממשלה לא אכפת מהם, כל עוד לא מדובר בימים שלפני יום השואה, בהם הנושא מוצף לכותרות בכל פעם מחדש, בתקווה שעד השנה הבאה, אולי כולם כבר ימותו. נורא ואיום.

עדכון

לפני כשעה קלה פורסמה ההודעה הבאה בעמוד הפייסבוק של רוביק דנילוביץ’, מטעם היחידה לפניות הציבור בעיר. להלן התגובה:

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק