פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חנונים שרים את "אני אשרוד" בזמן שהם חוטפים מבריונים בפרסומת מצחיקה ומעוררת מחלוקת

בריונות בבית ספר היא תופעה מוכרת וידועה. אני למשל, על אף שלא נחשבתי ל"חנון" בימי חטיבת הביניים, לא אשכח לעולם את השם של אותו ילד בן 13 שנגח עבורי את ה"פנס" בעין הראשון שלי בלי שום סיבה נראית לעין, וכמוני, סביר שכל אחד מכם נתקל באלימות מהסוג הזה בצורה כזו או אחרת בימי הילדות שלנו. אם הייתם חנונים, סביר להניח שבלתם הרבה יותר.

סרטון חדש מצחיק ובעייתי משהו שיצר ערוץ המוזיקה VH1, מציג בזה אחר זה תלמידים חנונים שזוכים לחוות התעללויות על ידי בריוני בית הספר, כשתוך כדי שראשם מוטמן באסלה, או שמכנסיהם מופשלות מול התלמידים האחרים, שרים את הגרסה שלהם ללהיט הענק "I Will Survive" של גלורייה גיינור בביצוע שמזכיר קצת סצנה מתוך "גלי" או מיוזקלז אחרים.  כמובן, המילים המקוריות בשיר מוחלפות באחרות, שמסבירות לאותם בריונים מדוע הם הולכים להתחרט במיוחד על היום בו התעסקו עם החנונים.


הפרסומת המצוינת אך מעוררת המחלוקת הזו, מזהירה את אותם בריונים מפני העובדה שהחנונים של היום הולכים להיות הבוסים שלהם מחר, או כפי ששרים הילדים: "הו הכוח שלי, אני אנצל אותו, אני אהיה המנכ"ל, אתה תנקה לי את הנעליים" או "אתקשר אליך יום וליל ובסופ"ש אשלח לך הודעות טקסט, אבקש ממך מלא דברים, אדאג שלא תוכל לנוח לעולם".

הפרסומת אמנם מצחיקה ומוצלחת במיוחד, ואך אי אפשר שלא להסכים שהמסר שלה בעיתי. במקום לקרוא להפסקת האלימות והבריונות, הפרסומת הזו משדרת מסר מוטעה לכאורה, ומתייחסת לתופעת הבריונות ככזו שאי אפשר לשנות, רק מעדכנת את אותם בריונים כי יום אחד הגלגל יתהפך. עד אז, הם מוזמנים להמשיך להשתולל, כי זה מצחיק.

בכל אופן, אם לא מחפשים מתחת לשטיח ומתייחסים לסרטון במידת ההומור והשטות הנדרשות, הוא בהחלט עושה את העובדה בהצפת הנושא הכאוב, ובעל פוטנציאל ויראלי לא רע. מה דעתכם? שתפו אותנו בתגובות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...