פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

קיבלתם כסף באופן לא צפוי? כך תנצלו אותו בצורה מיטבית

כניסה של סכום כסף לא צפוי לחשבון הבנק עלולה לערער את היציבות הפיננסית שלכם לא פחות מאשר חריגת יתר מפתיעה. אז איך מנצלים אותו בצורה מיטבית וכיצד נמנעים מהטעויות הנפוצות? הנה כמה הצעות

כסף לא צפוי עשוי להגיע אלינו על רקע החזרי מס, מענק מהעבודה, כספי פיקדון שהשתחררו אחרי ששכחנו מקיומם ועוד. בנוסף, יש אירועים מצערים שבגללם נקבל החזרי כסף לא מבוטלים ובהם פיצויים מחברת הביטוח לאחר תאונת דרכים או חלילה מוות של אדם קרוב וירושה שלא ידענו עליה. השאלה במקרים מן הסוג הזה היא מה עושים עם הכסף שנכנס ובעיקר חשוב להבין את הסכנות שטמונות בו.

קרדיט: Pixabay.com

בראש ובראשונה, צריך לזכור שכניסת סכום כסף לא צפוי ישירות לתוך חשבון הבנק מערערת את היציבות הפיננסית והתכנון המוקדם. למרות שעל פניו נדמה שמדובר בצרות טובות, הרבה תלוי באופן שבו ננהל וננצל את הכסף. ניצול לא אופטימאלי יגרום לנו לבצע טעויות ועלול להביא בטווח הארוך לחריגות מיותרות ממסגרת התקציב.

האם הגיע הזמן לשפר את איכות החיים?

הנטייה הטבעית היא לנסות להשתמש בסכום כסף שהגיע אלינו באופן לא צפוי כדי לשפר את איכות החיים. סל האפשרויות כמעט אינסופי ונע בין חיפוש רכב למכירה לבין שיפוץ של הדירה, פתיחת עסק או חופשה בחו"ל. כמובן שכל אופציה תלויה בסכום המדויק של הכסף וביכולת שלנו להשלים את הפער, אך הדמיון עובד שעות נוספות ומעלה את השאלה האם זה באמת הזמן הנכון להשקעה מן הסוג הזה.

ההמלצה היא לנצל את הצומת שאליה הגעתם כדי לבדוק קודם כל האם סכום הכסף שנכנס יכול למלא את הצרכים השוטפים ואת האירועים הקרובים. אם לדוגמא יש בקרוב בר מצווה לילד או שאתם מתכננים טיול משפחתי גדול, זה אולי לא הזמן לבזבז את הכסף על מותרות. מנגד, אם הרגע סיימתם התחייבות בתשלומים על הוצאה כספית גדולה – בהחלט תוכלו לפרגן לעצמכם עם רכישה חד פעמית שחלמתם עליה כבר תקופה ארוכה.

מיסוי, השקעה והכנסה קבועה

אופציות סולידיות יותר לניצול סכום כסף שהגיע אלינו באופן פתאומי כוללות השקעה או ניסיון ליצור הכנסה קבועה. ההשקעה יכולה להיות באמצעות הפקדה חד פעמית לקרן נאמנות או תכנית חיסכון, בעוד את ההכנסה הקבועה תוכלו לייצר בעזרת רכישת נכס נדל"ן או השקעה בהקמת מערכת סולארית על הגג של הבית הפרטי.

לבסוף, קחו בחשבון את היבטי המיסוי. גייסו בעל מקצוע שיכול לבדוק את חבויות והטבות המס על הכספים ואל תבצעו אף פעולה בלי לוודא מה קובע החוק. כמו כן, במסגרת התאמת דרכי הפעולה לצרכים שלכם תוכלו לקחת בחשבון תשלום מס מינימאלי – ועדיין להשאיר סכום מספיק גדול שיאפשר ליהנות מההפתעה בצורה אידיאלית.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...