פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כל האמת על חיסכון בדלק

אתם נוסעים בכל שבוע בפקקים ועוצרים בתחנת הדלק. איך הטנק כבר התרוקן? האם זה בגלל שהרכב היה כבד מדי, שהילדים נסעו מרחק רב מבלי להגיד לכם או שאולי הרכב שלכם לא חסכוני כל כך בצריכת הדלק. אספנו עבורכם כמה מיתוסים נפוצים ועובדות הקשורות לצריכת הדלק של הרכב שאולי לא ידעתם קודם.

קרדיט: Pexels.com

רכב אוטומטי גוזל יותר דלק מרכב עם הילוכים ידניים

עד לפני עשור הטענה הזו הייתה נכונה. אך, היום מדובר במיתוס שגוי באופן חלקי. מדוע? ההנחה הזו תלויה  בסוג הרכב ובדגם. באופן עקרוני חידושים בענף משפיעים לטובה על צריכה הדלק של תיבת הילוכים אוטומטית וכתוצאה מכך המכוניות האוטומטיות עשויות להיות לא פחות חסכוניות מתיבות ההילוכים הידניות. לדוגמה, אם נשווה את צריכה הדלק של דגמי 2019 של חלק מהרכבים נגלה כי קיים הבדל זעום בין צריכת הדלק של הרכבים עם תיבת ההילוכים הידנית לאוטומטית.

בכבישים בין עירוניים צריכת הדלק של הרכב נמוכה יותר

נהוג לטעון כי צריכת הדלק בכבישים בין עירוניים נמוכה יותר מכבישים עירוניים. אין מדובר במיתוס של ממש אך הצריכה אינה נמדדת לפי הכביש אלא לפי המהירות הממוצעת של הרכב. לדוגמה, אם אתם תקועים בפקק באיילון או נוסעים בקלילות בכביש פנים עירוני פנוי בחדרה תגלו שבאיילון אתם צורכים כמות גדולה יותר של דלק.

ככל שהאוטו קטן יותר הוא צורך פחות דלק

מיתוס שגוי נוסף קשור לגודל הרכב ולצריכת הדלק. יש החושבים שככל שהרכב קטן יותר כך יצרוך פחות דלק. בפועל, ההבדל הגדול הוא בעיקר בנפח המנוע. ככל שתבחרו במכונית חדישה יותר עם נפח מנוע קטן יותר תגלו כי אתם צורכים פחות דלק.

ג'יפ צורך יותר דלק ממכונית רגילה

מיתוס נוסף קשור לסוג הרכב. יש הטוענים כי ג'יפ יצרוך יותר דלק ממכונית משפחתית רגילה. בפועל ניתן למצוא ג'יפים עם מנוע קטן הצורכים פחות דלק ממכונית משפחתית. בין הרכבים הבולטים בתחום זה ניתן לציין את הסוזוקי ג'ימני שהגרסה החדשה שלו כוללת מנוע חסכוני במיוחד של 1.5 הצורך ליטר אחד לכל 13.3 ק"מ בלבד.

כאשר הרכב מתחמם צריכת הדלק שלו גבוהה יותר

רבים מופתעים לגלות כי בקיץ הרכב מתחמם יותר וצורך מעט יותר דלק. מפתיע, נכון? אם מד הטמפרטורה שלכם עובר את קו החצי יתכן ויש בעיה ברכב. הבעיה יכולה להיות במשאבת המים, ברדיאטור (או המאוורר שלו) ובחלקים נוספים רבים. אם הרכב מתחמם יתר על המידה מומלץ לעצור בצד ולהניח לו להתקרר.

נכון, עד כה לא הגענו למיתוס שנפצנו עבורכם. הידעתם מהי השיטה הטובה ביותר לקרר את הרכב? פה מגיעה ההפתעה הגדולה באמת. כאשר אתם מפעילים את החימום של הרכב (ולא את המזגן על קירור) תפעל ברכב מערכת אוורור המצננת את המנוע במהירות גבוהה. אם אתם נמצאים באמצע הדרך וצריכים לקרר את הרכב במהירות הפעילו את החימום.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...