פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 טיפים פשוטים שיעזרו לכם לבחור את האבטיח המושלם

הקיץ כבר מזמן כאן, הימים הולכים והופכים לוהטים יותר, ומלבד המזגן המנחם אין דרך טובה יותר להצטנן מאשר להתפנק עם אבטיח קר, מתוק וטעים. אולם, כפי שכולנו כבר למדנו בעבר, אין רגע מאכזב יותר מהרגע בו השקעתם וחתכתם את האבטיח לקוביות קטנות בדיוק בגודל הנכון, הכנתם את הגבינה הבולגרית בצד ואז הכנסתם את האבטיח הצונן לתוך הפה רק כדי לגלות שלא באמת מדובר באבטיח כי אם בסוג של עיסה אדומה בטעם תפל של מים.

אז איך ניתן לוודא שהאבטיח שאתם בוחרים הוא מתוק וטעים ולא יגרום לכם לטראומה? כמעט כולנו מכירים את השיטה הידועה והלא ממש יעילה במסגרתה אנחנו דופקים על האבטיח ומסים להבין על פי הצליל שבוקע ממנו האם הוא מתוק מספיק. אלא שאיש לא באמת יודע כיצד העניין הזה עובד, ולכן, יש לנו עבורכם כמה טיפים מוכחים ויעלים יותר שיסייעו לכם להגיע להחלטה בפעם הבאה שאתם ניצבים מול ארגז אבטיחים בסופר.

חפשו את הכתם הצהבהב

הכתם הצהבהב שמופיע על האבטיח הוא למעשה הוא החלק עליו נח האבטיח על הקרקע במטע. ככל שצבע הכתם נוטה יותר לקרמי-צהוב, כך האבטיח מתוק יותר. אם הכתם בהיר או על גבול הלבן, סיכוי גבוה שהאבטיח יהיה פחות מתוק.

איך לבחור אבטיח 1

חפשו את "רשת הקורים"

הכתמים החומים שמזכירים קורי עכביש או מארג, מסמנים שדבורים נגעו באבקנים של פרח האבטיח פעמים רבות. ככל שבוצעה כמות גדולה יותר של האבקה, כך האבטיח יהיה מתוק יותר.

איך לבחור אבטיח 2

אבטיח "זכר" ואבטיח "נקבה"

רבים לא יודעים זאת ,אבל האיכרים שמגדלים את האבטיחים נוהגים להבדיל ביניהם על פי המין שלהם. כך למשל, אבטיחים גדולים ואליפטיים מכונים אבטיחים זכרים ואילו האבטיחים הקטנים והעגולים יותר מכונים אבטיחים ממין נקבה. לאבטיחים "הזכריים" יש טעם מימי והם נוזליים יותר, ואילו האבטיחים ממין "נקבה" מתוקים יותר.

איך לבחור אבטיח 3

שימו לב לגודל האבטיח

אף פעם אל תבחרו באבטיח הכי גדול וגם לא באבטיח הכי קטן. במקום, לכו על אבטיח בגודל בינוני. בנוסף, שימו לב כי לא משנה באיזה גודל אבטיח בחרתם, הוא תמיד צריך להרגיש כבד ביחס לגודל שלו.

איך לבחור אבטיח 4

בדקו את הגבעול

גבעול חום ויבש מסמן כי האבטיח בשל לחלוטין. אם הגבעול גמיש יחסית ובצבע ירקרק, יש מצב שהוא נקטף מוקדם מדי ועדין לא לגמרי הבשיל, כלומר לא מתוק מספיק.

איך לבחור אבטיח 5

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...