פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הסוד הוא בניחוח: סרטון אנימציה משעשע מסביר את הקשר המדעי בין שעועית לפלוצים

כל ילד שאכל חמין (צ'ולנט) לפחות פעם אחת בחייו כנראה מודע לעובדה הקולינרית המצחינה הקשורה לאכילה מרובה של שעועית. גם אם לא נאלצתם לחוות את הרגע הזה בו אבא שלכם מספר בדיחות פלוצים בזמן ארוחת השבת סביר להניח שנתקלתם בשלב כלשהו בחייכם במידע משנה החיים הזה, שגורם לכל אדם שנתקל בו לחשוב פעמיים לפני שהוא מכניס לפה את מחולל הגזים האימתני הזה.


 

ואכן, מסתבר שהקשר הישיר בין שעועית לפלוצים הוא לא ממש אגדה אורבנית, אלא עניין מדעי מוכח. סרטון האנימציה המשעשע הזה שפורסם לאחרונה והפך ויראלי ברשת מסביר אחת ולתמיד ובפשטות קלה להבנה מדוע גורמת השעועית לתרועות הרמות הללו שבוקעות מכם.

אל תחמיצו: הדבר היחיד שאסור לאסטרונאוטים לאכול בחלל

כאשר השעועית נכנסת לקיבה שלכם היא מתחילה, כמו כל מזון אחר, לעבור תהליך פירוק לרכיבים קטנים וחיוניים כמו חלבונים, פרוטאינים וכו' שמועברים בהמשך לדם. אלא שיש חומר אחד בשם "אוליגוסקנריידס" אותו הגוף לא יודע לפרק היות ואין לו אנזימים תואמים לכך. החומר הזה מועבר למעיים ובתהליך כימי הופך לחומצות המסייעות לגוף. אולם, במהלך התהליך הזה, נוצרת תופעת לוואי בדמות גז שחלקו נספג בגוף, אך לחלקו האחר יש רק דרך אחת חד סטרית לצאת מהגוף שלכם. את המידע המרתק הזה, ודאי תשמחו לשתף עם המשפחה בארוחת השבת הבאה. הנאה מובטחת.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...