פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה מצלם חברי כנופיות לשעבר ומסיר את הקעקועים שלהם כדי שיראו את עצמם כאנשים רגילים

חובבי סדרות הפשע מכירים את השלב הזה שאחד הבלשים מזהה חשוד לפי זה שהוטבע עליו קעקוע גדול של כנופיה מסוימת. התופעה הזאת היא לא פרי מוחם הוקדח של תסריטאים. חברי כנופיות אוהבים להתקעקע, ולא רק בסמל של ארגון הפשע שהם שייכים אליו. למרות שלכל בנאדם שני ברחוב כבר יש קעקועים, דיו (ובעיקר במקומות בולטים ובכמות מוגזמת) הוא עדיין סמל סטטוס של עבריינים.

העניין עם הקעקועים האלה, שמעטרים את הצוואר, כפות הידיים ולפעמים אפילו את הפנים עצמם, זה שהם נשארים שם גם אם חבר הכנופיה עוזב את עולם הפשע. ואז אתם יודעים מה קורה: הסטיגמה רודפת אותם, לא רוצים להעסיק אותם ומפה זה רק הולך ומסתבך.

פה נכנס לסיפור סטיבן ברטון, צלם שמתמחה בפורטרטים שהחליט לצלם צילומי תקריב של חברי כנופיה לשעבר. המטרה של הפורטרט הוא לחשוף את הבנאדם בצורה הכי אמתית וישירה שאפשר, אלא שהקעקועים לא אפשרו את זה. כדי להתגבר על המכשול, ברטון הסיר את הקעקועים באמצעות פוטושופ והציג פורטרטים של העבריינים המשתקמים כפי שהיו נראים אם לא היו משאירים על עצמם את הסימנים מעולם הפשע. יותר משהוא רצה שאחרים יראו אותם בלי העטיפה של הדיו, הוא רצה שהם יראו את עצמם כמו שהם, מתחת למדים המקועקעים.

קעקע7

הרעיון לסדרת הצילומים עלתה אחרי שברטון ראה סרט בשם Homeboy industries, על שיקום חברי כנופיה בלוס אנג'לס. הוא מספר שתהליך איתור עבריינים משוקמים היה משימה מאוד לא פשוטה – אבל החלק הקשה יותר היה דווקא ההשה והמאמץ המרובים בניסיון לשכנע אותם להצטלם. בסוף הוא הצליח, הם נרתמו לפרויקט והתמונות יצאו מרתקות.

עכשיו ברטון מנסה לגייס סכום כסף גדול על מנת שיוכל להוציא ספר צילום שמוקדש כולו לתצלומים מהסוג הזה, באמצעות פרויקט מימון המונים. בינתיים, הנה 30 פורטרטים נבחרים שברטון צילם.

חברי כנופיה 1

חברי כנופיה 2

חברי כנופיה 3

חברי כנופיה 4

חברי כנופיה 5

חברי כנופיה 6

חברי כנופיה 7

חברי כנופיה 8

חברי כנופיה 9

חברי כנופיה 10

חברי כנופיה 11

חברי כנופיה 12

חברי כנופיה 13

חברי כנופיה 14

חברי כנופיה 15

חברי כנופיה 16

חברי כנופיה 17

קעקע1

קעקע5

קעקע10

וזאת התגובה של המקועקעים לתמונות ה"נקיות" שלהם:


באמצעות: My Modern Met

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...