פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך לנהל נכון תקציב בעת שיפוץ בית פרטי?

בין אם ביתכם מונה 4 חדרים או יותר, שיפוץ בית פרטי יצריך ממכם את כל התכנון הכי מדויק. מעבר לכך שתצטרכו לנהל נכון את תקציב השיפוץ, אתם גם תצטרכו להחליט על אנשי מקצוע, לברור ביניהם, לבחון תיקי עבודות ועוד. בואו נדבר על שיפוץ בית פרטי, מה חשוב לדעת לגבי ניהול תקציב שיפוץ?

כל אחד מאיתנו שעבר אי פעם את התהליך של שיפוץ כללי לבית פרטי, יודע עד כמה העניין הזה יכול להיות מורכב. אתם נפגשים עם אנשי מקצוע, מבצעים השוואת מחירים בין קבלנים מומלצים באזורכם, בוחרים חומרי גלם, קרמיקות, ריצוף ועוד כל כך הרבה. בכדי להיות בטוחים שאתם צולחים את התהליך של שיפוץ הבית הפרטי על הצד הכי מדויק, יהיה כדאי קודם כל לבדוק את הנושא של ניהול התקציב שלכם.

שיפוצים
Credit: Depositphotos

שיפוץ בתים פרטיים ומה שמומלץ לדעת ב-2020

האם אתם מייעדים את התקציב שלכם למקומות הנכונים? האם אתם מוכנים לכל מיני תרחשים בלתי מתואמים? אם חשבתם שלתכנן שיפוץ זה אומר לפתוח תוכנית חיסכון ולפנות 100,000 ₪, זה מעט יותר מורכב מזה.

מעבר לכך שתצטרכו לקבוע את התקציב של השיפוץ עצמו, אתם גם תצטרכו לקחת בחשבון מקרי בלת"מ. כדאי לדעת, רוב האנשים בדרך כלל בוחרים לשים בצד סכום של כלפחות 15% מכלל עלות השיפוץ, זאת למטרת כל מיני מקרים בלתי מתואמים.

מה עוד חשוב לדעת על שיפוץ בית פרטי?

מעבר לכל מה שציינו עד כה, אין ספק שלתוכנית העבודה יש משמעות עמוקה. ברגע שיש לכם תוכנית עבודה מוגדרת מראש וכל השלבים ברורים, אתם על דרך המלך. בתוכניות העבודה יש לכלול את העלויות השונות של חומרי הגלם, את העלויות של אנשי המקצוע, אבל לא רק.

שימו לב, אם מדברים על מקרי בלת"מ, יהיה כדאי להיות דקדקנים ולברר מראש את העלויות של חומרי גלם חלופיים. למעשה, הכוונה היא שאם נניח אתם אמורים לרצף בסוג מסוים של קרמיקה, יהיה כדאי לברר במקביל מה העלות של קרמיקה חלופית מסוג דומה.

בירור מראש של עלויות וחומרי גלם לקראת שיפוצים בבית

אם תבררו את העלויות של חומרי גלם גנריים וחלופיים, אתם תדעו יותר טוב מראש למה אתם נכנסים. ודבר נוסף שאנחנו רוצים שתשימו לב אליו, הוא הנושא של מעקב אחר עלויות. יהיה מומלץ לעקוב אחר כל העלויות ואחר כל ההוצאות, גם הקטנות וגם הגדולות. והכי חשוב, אל תשכחו לבצע השוואת מחירים בין קבלני שיפוצים. תבצעו השוואת מחירים לקבלנים, או השוואת מחירים בין קבלני מפתח שונים. באופן הזה, אתם תוכלו לדעת שאתם נהנים מהצעת המחיר הכי אטרקטיבית. במקביל, בררו תמיד פרטים על הקבלן שלכם באיגוד הקבלנים (רשם הקבלנים). בררו איזה סוג קבלן הוא, מה הן הסמכותיו השונות וכל פרט אשר אחר אשר עשוי להשפיע על תהליכי העבודה. בהצלחה!

המאמר בשיתוף פורטל השיפוצים – טופ שיפוצים: https://www.top-renovations.co.il

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...