מה עושים עם הילדים בתקופת החגים?

חיפוש אחר תעסוקה לילדים הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר עבור הורים. מצד שני, דווקא בתקופת החגים יש הרבה אפשרויות שלא זמינות בשאר עונות השנה. הנה כמה מהן:

פעילות עם הילדים אמורה להתאים לכל בני המשפחה. פעילות מוצלחת היא כזו שתגייס את הילדים לשיתוף פעולה, אך מצד שני גם תעניין את ההורים. אפשר לשלב חלק מהפעילויות האלה בשגרה כדי לחשוף את הילדים לחוויות חדשות, אך רצוי להשאיר אנרגיות בעיקר לתקופת החגים. זו תקופה מאתגרת עבור ההורים, שצריכים מצדם למצוא תעסוקה לילדים תזזיתיים שעדיין לא נרגעו לגמרי מהחופש הגדול.

אז מה עושים? עוקבים אחר רשימת הפעילויות ברחבי הארץ ובוחרים את זה שהכי מתאימה לתחומי העניין ולגיל הממוצע במשפחה.

לינת שטח: מתחברים מחדש לטבע הישראלי

ישראל היא מדינה שופעת אתרי טבע לפיקניק ולינת שטח. אם מוסיפים לזה את האקלים הנעים של תקופת החגים והסתיו, מקבלים מתכון מושלם לחוויה בלתי נשכחת. אפשר לבחור לינת שטח סולידית באחד מהאתרים הפזורים ברחבי הארץ, או להשקיע עוד קצת ולהקים אוהל.

התנאי לפעילות כזו הוא היערכות מוקדמת מצד ההורים וכמובן הצבת הבטיחות בראש סדר העדיפויות. זו פעילות מושלמת לילדים בגילאי 5-15 שיכולים להשתולל ולהוציא אנרגיות, אך היא פחות מתאימה לתינוקות ופעוטות. מעבר לכך, בחלק מאתרי הטבע לא ירשו לכם להביא חיות מחמד אז צריך למצוא סידור לכלב.

בית מלון: האופציה הקלה והזמינה

בתי מלון בצפון, במרכז ובדרום יציעו לכם דילים מיוחדים על חדרים בתקופת החגים. אתם יכולים לשלב את החופשה במלון עם ארוחת ערב, או להגיע בחול המועד סוכות כדי לשמור על האווירה המשפחתית.

עם זאת, עליכם לוודא שיש פעילויות מיוחדות לילדים בבתי המלון ולזכור שלא כולם מציעים חדרי משחקים, בריכות לפעוטות או שירותי שמרטפות. המטרה העיקרית של חופשה במלון בתקופת החגים היא לנצל את החופש כדי לנוח, וזו גם האופציה הכי קלה וזמינה למציאת פעילות בהתראה קצרה.

הצגות ומוזיאונים: הערך המוסף של התרבות

אתם כמובן לא היחידים שצריכים למצוא תעסוקה לילדים בתקופת החגים. כתוצאה מכך, רוב אתרי התרבות ברחבי הארץ מציעים פעילויות עם ערך מוסף. אתם יכולים לברר למשל על הצגות ילדים בירושלים בבית אבי חי ולנסוע עם כל המשפחה, או לרכוש כרטיסים לאחד הפסטיבלים הגדולים באזור המרכז. גם בצפון ובדרום יש פעילויות תרבות מיוחדות לתקופת החגים ובהן היכרות עם המסורת, סדנאות ומפגשים עם יוצרים ואמנים.

ההתייחסות לתקופת החגים בתוך מוזיאונים תבוא לידי ביטוי בעיקר בתערוכות. אתם יכולים להיכנס לאתר האינטרנט של המוזיאון ולבחור תערוכות שמתאימות לכם, או להגיע לכמה שעות ולשמור על ראש פתוח. הורים בדרך כלל מופתעים לגלות את העניין שהילדים מגלים במוזיאונים אבל הם צריכים לדעת איך לנצל אותו.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק