15 צירופי מקרים כל כך מטורפים שקשה להאמין שהם התרחשו במציאות

יש דברים שקשה מאד להסביר בכלים מדעיים או רציונלים, אז אנשים פשוט קוראים להם “צירופי מקרים”. ההיסטוריה מלאה בסיפורים כאלה, שנשמע כאילו המציאו אותם לתסריט של סדרת טלוייזיה, אבל למעשה הם אמתיים. והסיפורים האלה מוכיחים שקורים פה בעולם דברים מדהימים בצורה מפחידה או שיש איזו יד מכוונת עם חוש הומור מוזר ואכזרי במיוחד. הנה 15 מקרים של צירופי מקרים מוזרים מאד שהתרחשו באמת:

התאומים שהופרדו וחיו חיים זהים

שני תאומים מאוהיו הופרדו בלידתם בלי שכל אחד מהם מודע לקיומו של התאום האחר. למרות שחיו בנפרד, היו במהלך החיים שלהם כמה ארועים דומים באופן מוזר מאד. שניהם קיבלו את השם ג’יימס ואת שניהם אימצו שוטרים שנשואים לאישה בשם לינדה. זה לא נגמר פה: לאחד מהם קוראים ג’יימס אלאן ולשני ג’יימס אלן ולשניהם היה כלב בשם טוי. וזה ממש לא הסוף. שני האחים התגרשו ואז התחתנו מחדש עם אישה בשם בטי.

האם לאדגר אלן פו היתה מכונת זמן?

יש הרבה אנשים שחושבים שהתשובה לשאלה הזאת היא כן. אחרת איך אפשר להסביר את זה שהוא חזה במדויק לא מעט ארועים כמעט חצי מאה לפני שהם קרו? בספרו The Narrative of Arthur Gordon Pym of Nantucket הוא תיאר איך ארבעה מלחים ששרדו את טביעת הספינה שלהם נאלצים לאכול נער בשם ריצ’רד פרקר. 46 שנים לאחר מכן, ספינה טבעה וארבעת המלחים שחולצו נאלצו לאכול נער כדי לשרוד. שמו של הנער? בדיוק כמו שניחשתם.

מארק טווין חזה את מותו

הסופר המפורסם נולד ב1835, כששביט היילי חלף על פני כדור הארץ. זה קורה רק פעם ב76 שנה וטווין חזה שהוא ימות בפעם הבאה שהוא יחלוף על פני כדור הארץ. ואכן, הסופר מת ב1910, באותו יום שבו שהשביט חלף על פני הכדור.

האישה שאי אפשר להטביע

ויולט ג’סאפ היתה על ספינת הוד מלכותה אולימפיק כשהיא התנגשה בספינת הוד מלכותה הוק. היא גם היתה על סיפונה של הבריטניק כשהיא עלתה על מוקש ים ושקעה. ואם זה לא מספיק, היא גם היתה על הטיטאניק כשהיא פגעה בקרחון. היא שרדה בכל אחת מהפעמים.

הסיפור על אנתוני הופקינס והספר נדיר

כשהופקינס התכונן לתפקיד שלו בסרט הנערה מפטרובקה הוא רצה לקרוא את הספר כדי להתכונן טוב יותר לצילומים. הוא חיפש עותק שלו ולא מצא בשום מקום. יום אחד, בזמן שנסע בתחתית, הוא ראה על כסא לידו עותק של הספר. אבל זה לא הכל, כשהוא פגש את מחבר הספר, הוא סיפר לו שאפילו לו אין עותק מהספר של עצמו כי הוא השאיל אותו לחבר ששכח אותו בטעות ברכבת התחתית.

מקריות או גלגול נשמות?

המייסד של יצרנית רכבי הפאר פרארי, אנזו פרארי, מת ב-1988. חודש לאחר מותו, נולד כדורגלן ארסנל מסוט אוזיל. תסתכלו על התמונות אחת ליד השניה, מקריות מוחלטת או הוכחה לקיומו של גלגול נשמות?

הסימפסונס חזו את המירוץ של טראמפ לנשיאות עוד בשנת 2000

לסדרת האנימציה המבריקהיש היסטוריה ארוכה של תחזיות מוצלחות, אבל המרשימה מכולם: לומר שטראמפ יבחר לנשיא בתקופה שאנשים לא חלמו על זה אפילו בסיוטים הכי גדולים שלהם. החלק המפחיד במיוחד הוא שהם הצליחו לחזות את ההכרזה, כולל הירידה המגוחכת במדרגות הנעות.

הרוכב ההולנדי ש”ניצל” משתי התרסקויות מטוס

מרטין דה יונג, רוכב אופניים מהולנד הצליח לחמוק משתי טיסות שהתרסקו. בשני המקרים היה לו כרטיס והוא היה אמור להיות על המטוס. בפעם הראשונה הוא אמור היה להיות על סיפון מטוס אייר מלזיה 370 שנעלמה, אבל החליט לעלות במקום על טיסה שיצאה שעה קודם. בפעם השניה הוא היה אמור לטוס בטיסת אייר מלזיה 17, שהופלה מעל שטח אוקראינה – אבל הוא החליף טיסה ברגע האחרון כדי לחסוך כסף.

האיש שחזה את טביעת הטיטאניק

14 שנים לפני שקיעתה, מורגן רוברטסון, סופר אמריקאי כתב על ספינה טובעת באחד מספרי הפנטזיה שלו. לספינה קראו טיטאן. הדמיון לא נגמר כאן: גם הטיטאן, כמו הטיטאניק, תוארה כספינה שלא יכולה לטבוע. בשתיהן לא היו מספיק ספינות הצלה ושתיהן פגשו בקרחון בצפון האוקיינוס האטלנטי.

המקריות של לינקולן וקנדי

חוץ מלהיות נשיאים של ארה”ב, ללינקולן ולקנדי היה הרבה במשותף: שניהם נרצחו ביום שישי, ביריה לראש, בדרכם לחגיגה כלשהי כשהם מלווים בנשותיהם וזוג נוסף. אבל זה לא הסוף: לשניהם היה חבר בשם בילי גרהם, לשניהם היו 4 ילדים ושני המחליפים שלהם היו סגני נשיא בשם ג’ונסון.

האם לוחית הרישוי של פרנץ פרדיננד החביאה מסר סודי?

הארכידוכס שההתנקשות בו בישרה על פתיחת מלחמת העולם הראשונה נסע ביום מותו ברכב עם לוחית רישוי שמספרה A III 118. החלק המוזר? מלחמת העולם הראשונה הסתיימה ב11.11.18, כמו שכתוב בלוחית. מקריות?

הטרגדיה הכפולה על סכר הובר

112 מקרי מוות קשורים לבניית הסכר הזה ליד לאס וגאס, אבל הראשון והאחרון קשורים באופן מאד מוזר. הראשון שמת הוא ג’ורג’ טירניי, שטבע בנהר הקולרדו ב20 בדצמבר 1922 בזמן שחיפש מיקום טוב לסכר. האחרון? פטריק טירניי, הבן של ג’ורג’, שגם מת ב20 בדצמבר, בשנת 1935.

החלל הראשון והאחרון ממלחמת העולם הראשונה

הבריטי הראשון והאחרון שמתו במלחמה קבורים שניהם בבלגיה. הקברים שלהם נמצאים 6 מטרים אחד מהשני והמצבות שלהם פונות אחת לשניה. הדבר לא תוכנן.

האזהרה שחקוקה על הקבר של טימור לנג

ב1940 ארכיאולוג סובייטי חושף את קברו של טימור לנג באזור שהוא היום אוזבקיסטן. טימור לנג, היה כובש מונגולי-טורקי וראה בעצמו ממשיכו של ג’ינגיס חאן. על הקבר הוא ראה את המשפט “מי שיפתח את הקבר ישחרר פולש אכזרי יותר ממני”. הארכיאולוג לא היה בעניין של אמונות תפלות ופתח את הקבר. 3 ימים לאחר מכן היטלר פתח במבצע ברברוסה נגד ברית המועצות.

התקרית של קתרין אדואס ומארי קלי

ב1888, בלונדון, בשעת ערב קתריון אדואס נמצאה מוטלת שיכורה ברחוב ונלקחה לתחנת המשטרה. מאוחר יותר באותו לילה, כשהתפכחה, היא שוחררה לביתה לא לפני שנשאלה על ידי השוטרים לשמה ונתנה להם שם מזויף – מארי קלי. באותו הלילה היא נרצחה על ידי ג’ק המרטש שחיפש לרצוח אישה בשם… כן, מארי קלי.

באמצעות: boredpanda

לייק לפטריה בפייסבוק