פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מזעזע: זאת הסיבה בגללה ממש לא כדאי לכם לעשות קעקועי חינה

בשנים האחרונות הפכו קעקועי החינה לפופולריים במיוחד. עבור מי שמפחד להתחייב לקעקוע קבוע, מדובר בפתרון זמני נהדר כדי להתרגל לרעיון ולהבין כיצד נראים החיים עם קעקוע, וגם עבור ילדים, מדובר באטרקציה נחמדה שמאפשרת להם לשבור שגרה ולהרגיש "כמו הגדולים" לתקופת זמן קצרה.

אולם, כפי שתוכלו לראות בסטטוס ובתמונות המטרידות שפרסמה הגולשת דורית לוגסי לפני כשלושה ימים וזכו לאלפי שיתופים, לפעמים קעקועי החינה האלה, שנראים תמימים ולא מזיקים, עלולים לגרום נזק רב ולגרור איתם תופעות לוואי מזעזעות שיגרמו לכם לחשוב פעמיים בפעם הבאה שאתם נתקלים בדוכן או חנות המציעה לכם להתקשט בקעקוע חינה.

לפני כשלושה שבועות היינו באילת והילד ביקש לעשות קעקוע חינה. לא תיארתי לעצמי איזה גיהינום נעבור בעקבות זאת. לאחר כשבוע כאשר כבר חזרנו הביתה החלו גירודים באזור ונפיחות מזעזעת. שמתי פניסטיל ומשחה אנטיביוטית וכשהמקום היה נראה ממש לא טוב הלכנו לרופא והוא החל טיפול בסטרואידים וטיפות פניסטיל. לצערי האזור החל להפריש נוזל דלקתי והמקום היה פתוח על כן לדברי הרופא חדר חיידק והילד קיבל אבעבועות רוח למרות שחוסן בעבר.  

נכון להיום, כך נראית הזוועה. ראו הוזהרתם, לא להתקרב לדבר הזה. הרופא אמר כי הם מערבבים את החינה עם זפת והמקרה של הבן שלי במצב טוב יחסית, ישנם ילדים המגיעים אליו עם אזור מחורר, הקעקוע מחורר את האזור המקועקע, אנחנו עשינו במדרחוב בחנות הצעצועים בדיוק מול הכדור המוזנק, אנחנו למדנו לקח על בשרנו , אתם פשוט תיזהרו והישמרו לנפשותיכם.

בעוד החינה הרגילה, זו שאנחנו מכירים מהטקסים שנערכים בחלק מהעדות לפני החתונה, עשוי מחומר טבעי בצבע חום אדמדם המופק מצמח החינה, חומר שהוא בטוח לחלוטין לשימוש, החומר המשמש ליצירת קעקועי חינה, מכיל במקרים רבים גם תוסף כימי בשם PPD, או בשמו המלא, פרה-פנלינדיאמיה. החומר המסוכן הזה, מעניק לחינה את הצבע השחור וגורם לה להישאר על העור לזמן ממושך יותר מהחינה הרגילה, אבל במקביל הוא גם זה שגורם לסכנה הגדולה ועלול ליצור תגובות אלרגיות חריפות על העור, כאלה שעשויות להסתיים בכוויות קלות במקרה הטוב, ולסכנת חיים במקרה הגרוע.

בשנים האחרונות התקבלו לא מעט דיווחים על ילדים קטנים שנזקקו לאשפוז לאחר שקעקוע חינה הוטבע על עורם, חלק מהם הגיעו לבית החולים כשהם במצב קשה. בעקבות כך, פרסם משרד הבריאות כבר בשנת 2012 אזהרה חמורה במסגרתה הוא קורא לציבור שלא לבצע קעקועי חינה, כשהכוונה כמובן אינה לקעקועי חינה אדומה וטבעית, אלא לאותם קעקועי חינה שחורים, אלה שאינם טבעיים ונמכרים באינסוף דוכנים ברחבי הארץ, למרות האיסור על השימוש בהם. ראו הוזהרתם.

קליק לפרסום המקורי של דורית בפייסבוק

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...