גרובי: ככה התלבשו הסטודנטיות בשנת 1969

אם הייתה לכם מכונת זמן והייתם יכולים לחזור לכל תקופה שתרצו, באיזו שנה הייתם בוחרים? האמת שאנחנו שואלים מנימוס, כי יש לנו מכונת זמן וכבר כיוונו אותה על 1969. מצד שני, גם אם הייתה לכם אפשרות, סביר להניח שהייתם בוחרים ב1969. למה? כי כולם היו אז היפים, האהבה הייתה חינם, הסמים היו חופשי, וגם כי… וודסטוק.

אז סך הכל היה לא רע בתקופה הזאת (אלא אם כן אתם במקרה חייל שנלחם במלחמת ויאטנם, אבל עזבו את זה לרגע), אבל היו כמה דברים שהיו יכולים להחשב מפוקפקים. למשל, האופנה ההיפית שהפכה פחות או יותר בתקופה הזאת מהלבוש של כמה היפים מוזרים למה שלובשים כולם. וההוכחה הכי טובה לזה: התיכוניסטים והסטודנטים, שמתוקף היותם כאלה עושים רק מה שנחשב מגניב, התלבשו כמו היפים.

וכמו ההיפים עצמם, גם האופנה ההיפית הייתה בקטע של חופש: נטולת קווים מנחים וחוקים. או כמו שכתבו בגיליון לייף של 1969 “החוק החדש באופנת הבנות בתיכונים הוא שאין שום חוקים”. הבנים גידלו שיער, הבנות נפטרו מהאיפור וגם חזיות הפכו לעסק אופציונלי. בגדול, כמה שהבגד יותר מוזר – ככה יותר טוב.

עכשיו אתם מוזמנים לבהות קצת בתמונות האלו שצולמו בתיכונים ברחבי ארצות הברית בשנת 1969. כן, כולם נראים נורא שמחים, צעירים וכאילו שדדו חנות בגדי יד שניה. כמו כן, אם מביטים בתמונות מספיק זמן, מתחילים להריח ניחוח עדין של גראס באוויר.

לייק לפטריה בפייסבוק