נפלא: האודישן המרגש של הנרי תומאס לסרט אי.טי

בשנת 1982 שוחרר לאקרנים הסרט שנחשב לדעת רבים כסרט המד”ב הטוב ביותר שאי פעם נוצר. אני מדבר כמובן על הסרט אי.טי חבר מכוכב אחר שהופק ובוים על ידי סטיבן שפילברג. הסרט סיפר את סיפורה של ידידות מופלאה הנרקמת בין ילד בודד (אליוט) לבין חייזר שנוחת בכדור הארץ, נתקע בעל כורחו בפרברי ארה”ב ומנסה לשוב אל הכוכב ממנו הגיע. הילד אליוט, אחיו ואחותו (דרו בארימור) מנסים לעזור לאי.טי להסתתר מפני המדענים והרשויות המנסים לשים את ידם על החייזר, ולבסוף עוזרים לו לחבור אל החללית שמגיעה לכדור הארץ על מנת להחזיר אותו הביתה.

מאות ילדים צעירים נבחנו לתפקיד של אליוט אך אודישן אחד מרגש של הילדון הנרי תומאס כבש את לב המלהקים ולא השאיר מקום לספק בבחירת השחקן שיגלם את אליוט. הנרי מציג בקלטת האודישן שהועלתה מחדש לרשת לפני כמה ימים, יכולות משחק משובחות, אותן הציג גם בסרט עצמו. אי אפשר להישאר אדישים למראה הילד המתוק שמצליח להוציא מעצמו כל כך הרבה רגש בכי ותחינה שלא יקחו את החברו אי.טי. מרגש!


הרעיון לסרט נוצר מחבר דמיוני שספילברג המציא לעצמו לאחר גירושי הוריו. הסרט צולם בקליפורניה בתקציב מוערך של 10.5 מיליון דולר. הסרט היה להיט קופתי כאשר יצא לאקרנים, והדיח את “מלחמת הכוכבים” ממעמדו כשיאן שוברי הקופות. בתוך שנה הניב הסרט בארצות הברית 352 מיליון דולר. הסרט התקבל באהדה רבה בקרב מבקרי הקולנוע, שסברו שהוא סיפור קלאסי אודות ידידות והכתירו אותו כאחד מסרטי הקולנוע הטובים ביותר שהופקו אי-פעם. לדעת הבמאי ספילברג, זוהי יצירת המופת שלו.

 

לייק לפטריה בפייסבוק