פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

עניים לכו לעזאזל: הקמפיין המבריק שהצליח לעצבן את אזרחי לונדון

בעמותת The pillion trust הבריטית, ביקשו למצוא דרך יצירתית ופשוטה, שלא תעלה יותר מידי כסף, ותגרום לאזרחים הלונדונים הקרירים לפתוח את הלב ולתרום למען העניים. הם הצליחו לעשות את זה באמצעות סרטון המציג ניסוי חברתי פרובוקטיבי וסופר מעניין, שהצליח להפוך ויראלי ברשת ולמשוך את תשומת ליבם של עוברי האוחר.

בעמותה שלחו נציג לרחוב שלבש על גופו שלט עם המסר הבוטה והמאוד לא פוליטיקלי קורקט "Fuck The Poor", או בתרגום חופשי ועדין לעברית "עניים, לכו לעזאזל". הבחור הסתובב בין עוברי האורח כשהוא צועק את הסיסמא שלו ומחלק פלאיירים שמסבירים מדוע יש להתעלם מהעניים. כמובן. אזרחים רבים שאיכפת להם, החלו להתעמת עם הבחור, לקלל אותו ולנזוף בו, ואפילו שוטר שעבר במקום ביקש ממנו להפסיק את מה שהוא עושה.

בחלקו השני של הסרטון, הפך נציג העמותה את השלט, כשכעת הופיעה עליו הכיתוב "Help The Poor" (עיזרו לעניים). אלא שאז, כשהמסר הפך להיות פשוט ושגרתי, הנסיון של הבחור לגייס תרומות עבור העניים נתקל בהתעלמות מוחלטת מצד עוברי האורח שחלפו על פניו, בקושי פזלו לכיוונו ובטח שלא עצרו לתרום.


המסר של הקמפיין הזה הוא חכם וחשוב ומסכם את הפעילות הזו בצורה מושלמת: "אנחנו יודעים שאכפת לכם, אבל מבקשים שיהיה לכם אכפת מספיק בשביל לתרום". הקמפיין הזה מוכיח שוב, כמו רבים לפניו, כי לעיתים נדרש דווקא מסר בוטה וחתרני כדי למשוך את תשומת לב הקהל, גם כשמדובר במטרה שעל פניו מבורכת וחשובה.

הבחור החביב בסרטון כנראה לא גייס יותר מידי כסף באותו יום, אבל הצפייה בסרטון הזה בהחלט עשויה לצופים בו לפעול בצורה אחרת בפעם הבאה שמישהו יבקש מהם תרומה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...